LPRecenze

Tim Vantol – Burning Desires

Všichni někdy potřebujeme kamaráda, který nás obejme a řekne, že všechno bude v pohodě. Nebo ať se kurva vzpamatujeme, že nám to za to nestojí. Kamaráda, který nám v nejhorších chvílích nabídne gauč a drink, nebo pro nás přijede ve dvě ráno z Brna a neptá se proč. Přesně tímhle kamarádem by byl Tim Vantol, kdyby vám prošel životem. Pevnej bod a jasný světlo uprostřed všech těch každodenních bouří. Letos vydal novou desku Burning Desires.

[youtube id=“_gt_R_eukro“ width=“620″ height=“360″]

Ani na svém třetím albu nevybočuje Tim Vantol z cesty, kterou si vytyčil, když vzal někdy v roce 2009 do ruky akustiku a nechal všechny své punkové kapely za zády. Vlastně je to příznačné, ten motiv cesty, odchodu, odpoutání se od minulosti je pro Vantola stěžejní a promítá se výrazně do jeho tvorby. CD Burning Desires by klidně mohlo být přiloženo v každé druhé motivační knize, popisující všechna ta vystoupení z komfortních zón a pohodlných bublin. Jenže Vantol nemá žádné čtyři dohody, je syrový a opravdový, příjemný soused, co tě pozve na BBQ a u sedmého piva, když pošlete se setměním děti spát, začne vyprávět, jakým zlem si prošel. Ani nezáleží, jestli v tom kterém songu použije jen kytaru, nebo se posune až někam k bluegrassu, poselství je vždy jasně dané. Příběhy rovného chlapa. Člověk najednou pochopí, proč Johnny Cash dostával tolik dopisů od trestanců z přeplněných věznic a fotografií od soucitných děvčat. Písničkářské ztotožnění naštěstí funguje i dnes. Přímočařejší Till The End a Lost In The Unknown skvěle doplňuje intimnější Restless a ’67 In Broken White, ale o jednotlivé songy ani tolik nejde. Burning Desires je totiž dokonale fungující celek.

Pamatuju si, když jsem Burning Desires slyšel poprvé a byl jsem v kontextu předcházející desky If We Go Down, We Will Go Together lehce zklamán. S odstupem času cítím, že je to pořád ten samý Tim Vantol, který tu s námi byl vždy. Člověk, který dokáže rozjasnit Lucerna Music Bar před Against Me! A co teprve malé pódium 18. října v Café V lese?

Info

Rok vydání: 2017
Label: Eminorseven
Link: timvantol.com

Tracklist

01. Till The End
02. Why Shouldn’t You
03. A Little That We Knew
04. Restless
05. We’re Not Gonna Make It
06. Lost In The Unknown
07. Let It Pour
08. Burning Desires
09. The Hardway
10. ’67 In Broken White

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button