NovinkyZahraniční

Tim Armstrong produkuje desku Jimmy Cliffovi, poslechněte si cover The Clash

Spojení punku a reggae fungovalo už za éry The Clash a možná právě pro to zveřejnila legenda reggae Jimmy Cliff jako první ukázku z chystaného EP, na kterém pracuje spolu s Timem Armstrongem z punkových Rancid, cover klasiky Guns of Brixton od The Clash.

Užívám si tu tvůrčí spontánnost, vždycky jsem chtěl zkoušet nové věci. Je to druh kreativní energie. Dohromady se nám povedlo z těchto různých hudebních pólů přenést velkou energii do skladeb,“ říká jamajský muzikant Jimmy Cliff, jenž do nahrávacího studia zavítal po sedmi letech.

Celý projekt začal po tom, co mě někdo z mého managementu představil Timovi. Skvělé na tom bylo to, že Tim znal lidi z The Clash, se kterými jsem se hodně spřátelil. Pracoval jsem na desce s Joe Strummerem chvíli předtím, než zemřel. Takže jsme znali společné lidi a to se pro začátek vždycky hodí. S Timem se velmi dobře pracuje. Je to kreativní člověk a je s ním velmi dobrá a snadná spolupráce, dodává Cliff o spolupráci s Armstrongem.

Vyjít by mělo nejprve EP, které bude v roce 2012 následovat plnohodnotná nahrávka. Obě desky vyjdou u Collective Sounds.

Cover Guns of Brixton si poslechněte zde:

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button