LPRecenze

The Vibrators – Hunting For You

Britští The Vibrators patřili k tomu nejvýraznějšímu z první punkové vlny a obě alba, vzniklá v původní sestavě, jsou nadčasovým fenomenálním příkladem spojení rocknrolové syrovosti s citem pro písničkářství. Unikátní chemie čtveřice výrazných postaviček však nedošla ani konce 70. let, kdy se jejich cesty rozešly, ačkoliv jméno The Vibrators dík bubeníkovi Eddiemu žilo dál. Kapela se později nadechla k druhému, třetímu i čtvrtému dechu a s návratem Knoxe po jeho krátkém sólovém intermezzu o sobě dokázala dát i slyšet.

Album Hunting For You vydala kapela roku 1994, po rozpačitých deskách z přelomu osmdesátých a devadesátých let, které nesahaly ani po kotníky famóznímu projektu Knoxe se členy Hanoi Rocks, Fallen Angels, se kapela vrátila do studia s kolekcí písní, mající překvapivou sílu. Nikterak zásadně nevybočuje z vytýčeného stylu této inkarnace The Vibrators, jen se jí podařilo skloubit ty správné ingredience do chutného rocknrollového koktejlu. To skvěle předvádí již úvodní a zároveň i titulní píseň. Je to poctivá dávka naprosto metalu prostého glamu s punkovou energií a zádumčivou náladou. Průzračně čistá melodická struktura kytarového motivu se pojí s Knoxovým intenzivním zpěvem v nečekaně účinné symbióze. Následující píseň je pro změnu přímočarý punk s nemenší silou projevu. Navíc jsou tu chytlavé hity na první dobrou jako třeba pátá No No No. Své kouzlo má i baladická Modern World, kterou si docela dobře dokáži představit na nějaké desce Iggy Popa.

Zvukově tu jsou dílem dosud přítomny nectnosti osmdesátkových nahrávek s otřesným echem na bubnech, ale oproti předchozím několika deskám je to již jen v míře nepatrné a celkové vyznění je o sto procent vitálnější, což je ještě patrnější na vinylovém masteringu. Desky The Vibrators z druhé půle osmdesátých let byly pro mě v době svého vydání naprosto uncool. Z mého tehdejšího pohledu obstarožní chlápci, co si nechali narůst kudrnaté deky a snaží se svézt na hairmetalové módě, jenže to nikdy nebyla celé pravda a můj, tehdy stále ještě teenagerský úsudek, byl až příliš zacyklen v radikálních pohledech na „páprdovské“ kapely, které se nasměřovaly do jiných vod.

Samozřejmě, není to druhá Pure Mania nebo V2, do jejich šarmu má Hunting For You daleko, ale k těm má daleko velká většina desek obecně, takže to není zas až tak zásadní ukazatel, a na poměry doby vzniku je tahle deska skvělá. Jsem rád, že se dočkala LP edice a já dík ní přestal přehlížet jednu éru v předlouhé existenci The Vibrators.

[youtube id=“6CScFoZDZ4U“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: PHR Records http://www.punkrock.cz/
Rok vydání: 1994 /2020

Tracklist

1. Hunting For You
2. The Kid’s A Mess
3. Fever (You Gimme A)
4. Please Please Please
5. No No No
6. Modern World
7. Another Day Without You
8. Goodbye You Stupid Cow
9. Keep Away From Me
10. She’s The One You Need
11. Hey Hey
12. Radium City

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button