CDRecenze

The Turbo A.C.’s – Kill Everyone

Až jednou pojedu ve starym Thunderbirdu trasu z Chicaga do New Yorku, tak už vím, co si k tomu pustím. Kill Everyone – novou desku od Turbo A.C.‘s.

Musíte mi prominout, pro Tarbíky jsem měl vždycky slabost. Pamatuju si, jak mě v roce 2006 na Sedmičce totálně rozsekaly, bože, to byla energie. Byla to tour k desce Live To Win, ale teď je rok 2011, uběhlo 15 let od založení kapely a parta, kterou vede Kevin Cole, vyrukovala s novým albem.

Turbo A.C.‘s nás nechali pěkně vyhladovět, ale za těch pět let, co uběhlo od poslední desky pánové nastřádali materiál, který stojí za to. Tahle kapela vždycky smrděla benzínem a spálenou gumou a o nové desce to platí snad desetinásobně. Nová nahrávka má parádní obal, ženský, auta a krev prostě vždycky táhnou a Turbo A.C.‘s to vědí už mraky let.

První, co mě zarazilo, byl počet tracků: 17. Teď už ale s klidným svědomím můžu říct, že to uteče jak voda, a hned budete chtít přiložit jehlu na vinyl potřetí. Deska projde od prvního do posledního tracku šílenou změnou. Pokud ale posloucháte celou desku, je tam jasnej vývoj. Rozhodujícím songem je pak Sonora, která je poctou všem frajerům, kterejm klekla corvetta někde uprostřed pouště.

Už od intra si pánové drží svůj klasickém mafioso style, který mě kdysi tak pohltil na desce Automatic. A pak se na tebe vyvalí rozjezdová pecka Feed You To The Sharks. Jestli je tohle tvoje první setkání s kapelou, budeš si zvykat na zpěv prohnanej přes booster, napínat uši abys pochytal jednotlivá slova. Upřímně řečeno, zpěv je utopenej pod ostrou kytarou a pod zvukem basy, za který by se ani Lemmy nestyděl.

[youtube id=“IxO048Nhz-k“ width=“620″ height=“360″]

Tarbíci umí refrény. Dokazuje to silná pecka Emergency Room nebo Forget Everything. Skvělej je i pomalejší titulní song Kill Everyone, který neskutečně šlape. Pak přijde Sonora a celá deska se změní. Shut Up Pills a Black Lipstick tě usadí do křesla, skvělé melodie ti vyrazí Jacka Danielse z ruky. Celá deska zpomalí až k You’re So Stupid, pak se vyloupne rancidovská písnička se skvělou vyhrávkou s názvem Anna, do kolen vás střelí sypačka Tu Vida Se Acaba Un Minuto A La Ves, pak Kevin zahraje pár taktů ze songu Live Fast Die Slow na akustiku, a je konec. Cože? Tohle bylo čtyřicet minut? Hoď mi to tam ještě jednou…

Kill Everyone je deska pomalejší, vyzrálejší, melodičtější a přitom stále přímočará a pro Turbo A.C.‘s vlastně typická. Pokud tě štvou navoněný Carburetors a vyčpělý Bones, parta pizzaře Kevina z NYC je jasná volba.

Info

Rok vydání: 2011

Label: Stomp / Concrete Jungle

Odkaz: http://www.turboacs.com/

Tracklist

01. Midnight Swim (Intro)

02. Feed You To The Sharks

03. Into The Vortex

04. Emergency Room

05. Kill Everyone

06. Forget Everything

07. Ancient Chinese Secret

08. Die Tomorrow

09. Sonora

10. Shut Up Pills

11. Black Lipstick

12. Take Me Home

13. Live Fast Die Slow

14. You’re So Stupid

15. Anna

16. Tu Vida Se Acaba Un Minuto A La Ves

17. Live Fast Die Slow (Revisited)

 

 

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com
Back to top button