Pozvánky

The Story So Far zahrají v O2 Aréně, předskočí Blink 182

Kalifornští skate punkáči The Story So Far, kteří si svůj název vypůjčili ze stejnojmenné skladby jejich starších kolegů New Found Glory, se v Čechách ukážou poprvé v rámci obřího světového turné velikánů Blink 182.

Velká věc, oznámená před pár desítkami hodin. Trojice Blink 182 je už pěknou řádku let vnímána ve světě punkrocku jako růžová limuzína na Karlově mostě. To jestli je tento pocit relevantní či nikoliv, necháme na vás. Nicméně po poslední odchodu jejich kytaristy Toma DeLonga se stalo mnohé. Přišel Matt Skiba z Alkaline Trio jako guitar náhrada, vyšla v jeho přítomnosti v kapele řadová deska a několik singlů, spekulovalo se jestli Skibu nevystřídá na pozici kytaristy MGK, a Mark Hopus se před nedávnem úspěšně vyrovnal s rakovinou.

Možná, že poslední událost se zakládajícím kytaristou Tomem otřásla natolik, že své emotivní rozhodnutí s kapelou svého života už nikdy nehrát, zahodil někam za hlavu. A tak trio oznámilo nejen svůj návrat na koncertní pódia, ale i singl a další řadové album.

No, ale titulek není o kapele Blink 182, ale o skate punkáčích The Story So Far, kteří už dekádu patří k nejslibnějším akvizicím amerického melodického punkrocku. Kluci se po čtyřech řadovkách a třech EP tak trošku plácají do kolen a od posledního autorského, byť singlového zářezu, uběhlo už takřka pět let. Kdo ví? Třeba je tahle příležitost znova nakopne a my se dočkáme nějakého nového materiálu ještě do samotného koncertu, který proběhne v pražské O2 Aréně 19. 9. 2023.

Každopádně pro fanouška melodického punku je tohle skvělá double zpráva a moc se už těšíme na obě kapely na obřím pódiu. Jak letos padlo, punkrock na obrovská pódia zkrátka patří.

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button