LPRecenze

The Real Energy – Beyond Delay

Jsou desky, u kterých si člověk říká, že by se mělo akorát tak napsat „je to sakra dobrý, ať už je to cokoliv“. A přesně do této škatulky spadají The Real Energy z texaského Houstonu.

Deska Beyond Delay servíruje porci rocknrollových písniček, ze kterých prýští energie v každém okamžiku a kde se energie punku doplňuje s blues rockovým citem pro nápady i odkazy na šedesátá léta, tvrdý rock, stejně jako na college rock. To vše se veze na hlučném a velice zvukově nabuzeném základě, kde si kytary pohrávají jak se silnými rify, tak i noisovým kraválem v pozadí a basa do celku vnáší občas až psychedelický rozměr. První strana se line v poněkud více noise punkovém duchu, ta druhá zase v silnějším přílivu odkazů na metal i psychedelii. To může na první pohled znít trochu prapodivně, ale vězte, že jako celek to vše funguje dohromady tak, jak má, a naopak zajišťuje výslednému produktu dostatečnou pestrost.

Tohle je již třetí album kapely a já jsem rád, že jsem ji mohl objevit, především dík vydavatelské aktivitě a dobrému čichu Erste Theke Tonträger, protože co si budeme povídat, v dnešní přehršli vydávaných desek člověk spoustu věcí neprávem přehlédne a připraví se tak o vpravdě příjemný hudební zážitek.

The Real Energy produkují muziku vezoucí se na stejné vlně jako já, a to ostatně jen utvrzuje cover od mé srdcové záležitosti – Sense My Boy od Dánů Brats. Pokud máte rádi výrazný a nekonfekční rocknroll, tohle je deska, kterou stojí za to nepřehlédnout, můžete skončit příjemně překvapeni tak, jako se to stalo mé maličkosti.

Info

Label: erstetheke.de
Rok vydání: 2014

Tracklist

 1. Mood Leaf
 2. Mister September
 3. Beyond Repair
 4. Hellions
 5. Sense My Boy
 6. Také The Maze
 7. Watch The Money
 8. Pussy Camp
 9. Hangout On My Perch
 10. Useless Looks
 11. Summer Jam (1)
 12. Summer Jam (2)

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button