LPRecenze

The Ratboys – Click

Takové malé překvapení od Wanda Records – to je debutní album belgických The Ratboys. Poutající pozornost již výrazným komixovým obalem. V sestavě se sešli členové Hawai City Five, Supersonic nebo The Vice Barons, kapel, které sice neútočily na špice hitparád, ale v regionálním světě patřily k těm, kdož neúnavně třímali rocknrollovou pochodeň.

Úvodní skladba v podstatě už názvem říká vše o tom, co ve spojení s The Ratboys čeká posluchače. Everybody Loves The Ramones, čirá bubblegum jízda, kde se nabuzená kytara pojí s vokální harmonií a krystalicky jasnou melodií. The Ratboys dokáží kouzlit s těmi nejprostšími a zároveň nejúčinnějšími prostředky čistočistého rocknrollu a člověk si při poslechu desky zas a znovu opakuje, jak něco tak zdánlivě prostého geniálně funguje stejně jako před 40 lety. Spolu s popovou melodikou tu kráčí ruku v ruce kytarové odkazy na amatérský punk půle sedmdesátých let, glam, pub rock a samozřejmě obligátního Johnnyho Thunderse, jehož kytarové triky jsou spolu s klávesami skvělým kořením, jinak primárně vokální melodikou poháněné, desky. Nahrávka je v mnoha ohledech jako by bezčasá a dokázala by bez pochyb roztancovat rocknrollově pankáčský mejdan se stejným efektem roku 1978, 1998, tak jako v roce svého aktuálního vzniku, což je deviza z nejvyšších.

Ano, rocknroll tak, jak ho hrají The Ratboys, jsem slyšel tisíckrát, ale pokud je takhle šmrncovní, stále mě dostává a asi bude dostávat až do smrti. A popravdě – kolik kapel dnes dokáže napsat velkou desku plnou takhle chytlavých písniček?

Info

Label: https://mailorder.wandarecords.de/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Everybody Loves The Ramones
2. Swimming With The Sharks
3. Sonic Boy
4. Listen Closely To Your Heart
5. Summer School Girl
6. French Girls
7. Stand Up And Fight
8. Come On Baby Turn Me On
9. Motor City Rock’n’Roll
10. Golden Age Of Trash
11. Leave Me No Choice
12. Back On The Top

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button