EPRecenze

The Pegs – EP…Period The End

The Pegs patří k jihokalifornským kapelám, které udržují ducha punku západního pobřeží Spojených států naživu již bezmála dvě desetiletí.

Kapela, která vznikla v roce 2002 – příliš pozdě, aby se stihla ještě svézt na vlně popularity US Bombs nebo Smogtown, debutovala singlem u Hostage Records, vydavatelství, u kterého o více než jeden a půl dekády později vydali i svou velkou desku, poté, co v mezidobí vydávali čtyři EP u různých jiných značek. Prvním z nich byla právě tato nahrávka. Druhé EP kapely, vydané roku 2004 pouze jako CD, se své vinylové verze dočkalo o patnáct let později dík německému vydavatelství Lastpunkrockers Records.

[youtube id=“0M7Zg2S34do“ width=“620″ height=“360″]

EP obsahuje sedmičku výrazných skladeb, kombinujících charakteristický jihokalifornský punk sound, v devadesátých letech redefinovaný kapelami jako The Stitches, Pushers či Smogtown, a navazující na předměstské punks počátku osmdesátých let jako Hated, The Crowd či Blades v tom nejlepším slova smyslu. Je tu chytlavost, syrová energie a frackovská drzost, to vše vhozené do šejkru a vyplivnuté zpět v podobě jeden a půl až dvouminutových spratkovských mikrohymniček. Nic víc, nic méně – a to je na tom skvělé.

Pokud vám učarovali The Stitches, Smogtown, Pushers, Sharp Objects či US Bombs, The Pegs si užijete stejně jako já a tato nahrávka si nesporně zasloužila konečně svůj otisk do drážek gramofonové desky.


Label: Last Punkrockers Records
Rok vydání: 2005/2020
Tracklist:
1. Two Minutes In The Sun
2. Day-Glo No Go
3. The Numbers Game
4. Kill Pills
5. This Town
6. Give it To Me
7. Half Past Fucked

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button