CDRecenze

The Peacocks – After All

Trojhlavá rockabilly smečka The Peacocks se za zvuku klapajícího kontrabasu a řízné kytary hlásí o slovo s novým albem. Od vydání poslední desky Gimme More uplynuly dva roky, kapela se mezitím proháněla (nejenom) po evropských podiích a letos, kdy slaví 20 let od prvního koncertu, přichází s novinkou nazvanou jednodušeAfter All.

Po spuštění CD na vás švýcarské trio vytasí hned patnáct nových písní, které se stále nesou v duchu alb předešlých. Jak je známo, doménou The Peacocks jsou jednoduché, veselé melodie a snadno zapamatovatelné, chytlavé refrény. A ty vám servírují i na After All. Bohužel, neobjeví se mezi nimi žádný výraznější song typu starších skladeb jako Tape Girls nebo Somebody’s Gonna Get…

[youtube id=“TQ7Cd3zNUgc“ width=“620″ height=“360″]

Celé album se veze v rychlejším tempu, znatelně se šlápne na brzdu pouze v písni Better Times, která je na CD nejdelším, ale zároveň i nejslabším kouskem. Čtyři minuty by u ní nevydržel kroutit boky ani Travolta! Co se mě osobně týče, daleko radši si pustím jejich starší desky než letošní novinku. A hodlám tvrdit, že ani v koncertním playlistu se moc věcí z nového alba neobjeví. Šanci ale určitě dostanou písně After All či Against It, která ve mně evokuje starý dobrý The Stooges.

41 minut uběhlo jak voda v Rýnu a album After All nenadchlo, ale na druhou stranu ani nezklamalo. The Peacocks nepřekvapili, „jen“ předvedli víceméně to, co se od nich očekávalo. Což ale rozhodně není málo.

Dostáli jak svému jménu, tak i zemi původu. Jsou totiž jako švýcarské hodinky – vyhlášení pro svou preciznost a spolehlivost. Zkrátka, tiká jim to přesně tak, jak má. A změny podle všeho netřeba.

Info

Rok vydání: 2010

Label: People Like You Records

Délka: 40:56

Tracklist

01. After All
02. Primadonnas
03. Lean On Me
04. Not Your Man
05. Thanks For The Young Idea
06. Shiftless
07. Danger
08. Love/Trouble
09. Better Times
10. You Don’t Always Want What You Get
11. Against It
12. Boring
13. Stuck Again
14. Little Worlds
15. Not Listening

 

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.
Back to top button