Pozvánky

The Pau, Snackthief a Ctib zahrají na podporu běloruských politických vězňů

Na konci loňského roku bylo v běloruských věznicích přes 1400 politických vězňů. Každý, kdo otevřeně nesouhlasí s politikou Lukašenkova režimu, stojí před hrozbou vězení. Jednou z posledních organizací, která jim a jejich rodinám pomáhá, je Anarchistický černý kříž Bělorusko. Na jeho podporu se 3. 4. 2023 v brněnské Huse na provázku sejdou The Pau, Snackthief a Ctib.

Benefiční koncert na podporu Anarchistického černého kříže Bělorusko, který proběhne 3. dubna, má za cíl podpořit nespravedlivě odsouzené anarchistky*y a antifašistky*y, jejich rodiny a další, kdo trpí pod Lukašenkovým režimem.

Za benefiční vstup, ideálně ale za 250 Kč, uslyšíte v nezvyklém prostoru brněnského Centra experimentálního divadla například The Pau – polskou sólovou umělkyni jejíž hudba je kombinací ostrých kytarových riffů, divokého zpěvu a post-punkových nálad. Vystoupení The Pau jsou plná nakažlivé energie, která určitě přeskočí i na vás.

Dalšími vystupujícími budou brněnští Snackthief, kombinující americké midwest emo, domácí emo-hardcorové nálady a středoškolskou naivitu, smutek i radost. A také rožnovský disco-ego-punkový král Ctib.

Koncert je doprovodným programem k inscenaci Jedu do Magadanu: Nevěř, neboj se a nepros. Stejně jako peníze z benefičních vstupenek na představení půjde výtěžek z akce na účet anarchistického černého kříže Bělorusko.

Další info v události na Facebooku.

Související

Back to top button