EPRecenze

The Old Firm Casuals – The Old Firm Casuals

Jméno Lars Frederiksen asi není třeba představovat a tedy jen rychle zmíním, že Lars je člen americké kapely Rancid a nahrál dvě desky se svou kapelou Lars Frederiksen And The Bastards. Po novém albu Rancid, které vyšlo v roce 2009, se každý člen Rancid vrhnul na své vedlejší projekty. Lars tedy nechtěl stát stranou a spolu s kamarády založil Oi! kapelu. Přidal se k němu na basu hrající Casey Watson (Look Back & Laugh a Never Healed) a Paul Rivas (Never Healed) hrající na bicí. Sestava byla tedy kompletní a stačilo jen vymyslet název. První název byl Old Firm, který kapely brzy změnila na The Old Firm Casuals.  Už jen stačilo něco nahrát a vydat to. TOFC okamžitě podepsali smlouvu s Oi! The Boat Records a vrhli se do studia. A za pár měsíců bylo venku EPčko se čtyřmi songy. Kapela je, jak Lars v jednom rozhovoru přiznal, ovlivněna jejich dvěma oblíbenýma kapelama Last Resorts a Anti-Heroes, kterým Lars produkoval desku.

Jako první otvírá desku skladba Old Firm (D.M.S). Pokud máte přehled, tak jistě víte, že D.M.S. (Doc Marten Skins) je stará crew v Usa, ve které je celá řada lidí z východního i západního pobřeží. Druhá písnička se jmenuje Lone Wolf a zní více punkově než první. Třetí song se jmenuje Apocalypse Coming, která zní jako Lars Frederiksen And The Bastards. Celou desku uzavírá skladba Casuals, která mi stylem hodně připomíná Anti-Heroes. Prostě tvrdá surová muzika. Nic pro slabý nátury, žádný kvílení do mikrofonu, žádný schovávačky. Prostě to starý dobrý Oi!, kterýho je v dnešní době tak málo… a málo Oi! je špatně!

TOFC slibují další sedmipalce, na které se v brzké době můžeme těšit. Snad jako první vyjde brzy splitko s jejich velkým vzorem The Last Resorts a další EP budou následovat.

Pár slov závěrem. TOFC není nic světoborného. Žádné velké překvapení. Žádná uši a srdce rvoucí hitovka. Prostě čtyři poctivý songy, od poctivý kapely!

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button