EPRecenze

The Old Firm Casuals – Army Of One

Po dvou EP a jednom splitku s The Last Resorts je tu další vinyl od americké Oi! bandy The Old Firm Casuals, kterou táhne Lars Frederiksen z Rancid. To je už ale stará věc, stejně jako i to, že se The Old Firm Casuals podívají letos do Prahy. Přesněji 17. dubna, kdy vystoupí ve Futurum Musicbaru společně s The Unholy Preachers. Dost reklamy a pojďme se podívat na novou desku.

EPčko nese název Army Of One a obsahuje tři songy. První se jmenuje stejně jako deska Army Of One a je to můj velký favorit, který má velký náběh stát se mou osobní hymnou. Už jen ten jednoduchý refrén He´s a skinhead vás dostane a ještě dlouho si ho budete broukat. Po hudební stránce nejde nic vytknout. Kytarový riffy sedí jako „prdel na hrnec“ a ani mi vůbec nevadí krátký, ale úderný kytarový sólíčko. Druhý song se jmenuje Bloodsuckers a celýho zpívá basák Casey, který má oproti Larsovi daleko tvrdší hlas. Bloodsuckers už není tak našlapný jako Army Of One, ale pořád je to skvělá písnička. V třetí a poslední skladbě The Rabble se střídají oba, Lars i Casey, což zní docela dobře. Bohužel, ani The Rabble nepřekonává vysoko nastavenou laťku prvního songu.

Shrnuto podtrženo, další výborný nášup od The Old Firm Casuals, ve kterém exceluje Army Of One. Tahle písnička je opravdu skvělá a těším se, až si ji poslechnu naživo. Pokud máte možnost si tohle EPčko koupit nebo i jakékoliv předchozí, určitě neprohloupíte!

[youtube id=“zVFId7q6EtQ“ width=“620″ height=“360″]

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button