CDRecenze

The Offenders – Action Reaction

The Offenders vznikli v roce 2005 v italském městě Cosenza, kdy je založil bubeník streetpunkové kapely Lumpen. V mém přehrávači se točí deska, která vyšla u Groover Record v loňském roce a u nás ji distribuuje Maximum Underground. Album se jmenuje Action Reaction.

V britském two tone a nebo skinheadském reggae jsem nikdy neměl velký přehled. Znám pár těch známějších kapel, a to je tak všechno. O italskou ska nebo two tone scénu jsem více méně nikdy nezavadil, každopádně jsem byl mile překvapen.

The Offenders znějí výborně v jejich two tone a skinhead reggae stylu. Od prvních tónů mi noha poklepává v rytmu dvanácti výborných songů. Pokud neumíte italsky, nevadí, kapela má všechny písničky v angličtině a v bookletu najdete texty, kdybyste si chtěli v obýváku zahulákat s kapelou.

The Offenders jsou po dlouhé době kapela, která převálcovala mé oblíbené Madness. Garantuju vám, že se určitě u jejich desky Action Reaction nebudete nudit. A komu by vadilo neosobní poslouchání doma v obýváku, tak stačí vyrazit v lednu příští rok buď do Českých Budějovic, Prahy nebo Plzně, kde se kapela představí v plné síle.

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button