CDRecenze

The Movement – Fools Like You

Dánská, striktně levicová mod partička The Movement konečně hodila kapitalistickým sráčům do ksichtu další cd, tentokrát s výsměšným názvem Fools Like You. Pro všechny hlupáky, jako jsme my, nahrála deset žánrově věrných songů s klasickým odzbrojujícím vokálem Lukase Sharfeye o lásce a nenávisti. O lásce k opačnému pohlaví a o nenávisti k současnému systému.

Desku otevře skvělá akustická hymna Monday Morning, která se zvrhne do hitové We Got Marx. Máme lásku, naději a Marxe, co chceme víc? Útočí na nás typický Rickenbackerovský sound The Movement s výraznými basovými linkami. Jasné politické poselství podává pak titulní pecka Fools Like You. Názor na konzumní život, s kterým nelze nesouhlasit, podaný inteligentní formou neobsahující žádná bezduchá klišé. Následující Since You’ve Been Gone je přímočará, v dobrém slova smyslu kolovrátková pecka, kterou známe už z loňského EP Still Living The Dream.

Legendární věta „What kind of Democracy is that?“ otevře svižnou „wellerovskou“ They Won’t Help You, kterou následuje Put The Lights On. Politický song o současné dlouhotrvající krizi s prvotřídní basovou i zpěvovou linkou.

[youtube id=“Oz-eZm3zq6g“ width=“620″ height=“360″]

Hodně dlouho jsem neslyšel tak silný lovesongy jako jsou Saving All My Kisses a I Can Hardly Live Without You. Dvě pecky, navazující na tu nejkvalitnější power-popovou tradici ostrovních kapel. Opět se jedná o důkaz, že Lukas Sharfey dokáže napsat hodně chytlavé věci. A že zazpívá stejně dobře hospodskou odrhovačku, jako sexy soundtrack pátečního večera. Vraždil bych za to mít hlas jako on.

Vkusné retro tahle kodaňská trojice vystřihne v šedesátkové hitovce Set Me Free a senzační zakončení pak obstarává melancholická akustická If Just My Heart Was Turning.

Novou desku The Movement Fools Like You hodnotím jako nejlepších 28 minut měsíce října. Kdybych vlastnil hospodu (a že jednou budu), tuhle desku bych tam hrál každej den. Lovesongy pro punkové romantiky, pár songů pro ožraly na parketě i nějaký revoluční písně pro nezbedy se sevřenou pěstí ve vzduchu. Jojo, to budou parádní časy…

Info

Rok vydání: 2012

Label: The Movement / Bellaphon Records.

Délka: 27:55

Tracklist

01. Monday Morning
02. We Got Marx
03. Fools Like You
04. Since You’ve Been Gone
05. The Won’t Help You
06. Put The Lights On
07. Saving All My Kisses
08. I Can Hardly Live Without You
09. Set Me Free
10. If Just My Heart Was Turning

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com
Back to top button