LPRecenze

The High Hats – And Then Came Cancer

High Hats zabralo téměř pět let, než se zrodil následovník jejich slibného debutu z roku 2007. Ten je nyní zde a v panensky čistě bílém obalu servíruje kolekci čtrnácti písní s ne zrovna optimistickým titulem And Then Came Cancer.

Písně v sobě prolínají vlivy punku a garage rocku s nepřehlédnutelným britpopovým šmrncem, který je markantní jak ve stavbě melodií, tak i v rozmanitých aranžích. Tu můžete zaslechnout špetku The Hives, jindy zas The Caesars, či odkaz na hipsterský garage ala Black Keys, vše však sedí pohromadě jak má a ve spojení s dostatkem vlastní invence i kvalitně vyprodukovaným soundem je celek velice příjemně poslouchatelnou záležitostí. To ještě umocňuje pár super chytlavých záležitostí, jakou je třeba druhá They Don’t Know nebo vynikající třetí píseň Lou Reed. Ovšem spíše než jednotlivé „hity“, je mnohem silnějším vyzněním celé této desky kompaktnost a zpěvem umocněná, specificky zádumčivá nálada od jejího počátku až k závěrečné Purple Hearts, jež album důstojně uzavírá.

Jako celek mi je asi stále blíže svým bubblegummovým powerpopem onen na počátku zmíněný debut, na druhou stranu And Then Came Cancer je o poznání komplexnější, pocitově hraje na odlišnou, poněkud temnější strunu, a co se týče produkce, předstihuje značnou část komerčně podstatně úspěšnějších jmen. Další deska z produkce Alleycat Records, jež ani v nejmenším nezklamala a ukazuje, že rockové písničky nejsou dosud tak docela mrtvým a vyčpělým médiem.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button