LPRecenze

The Guests – Popular Music

The Guests překvapili už dvojicí svých předchozích EP nahrávek, které posléze vyšly na jednom LP. Nyní jsou zpět s regulérním albem se stylovým názvem Popular Music. Jeho obsah je však na hony vzdálen tomu, co do tohoto slovního spojení zapadá v dnešní době. V sestavě The Guests najdete členy trendaři adorovaných Sheer Mag, ale jejich hudba si pohrává s diametrálně odlišnou estetikou i vyzněním.

The Guests spojují silný sociálně politický náboj své lyriky s duchem melancholického post punku osmdesátých let, a pokud vám jakákoliv z jejich skladeb zazní mimoděk v rádiu, budete odhodláni tvrdit, že je to něco vzniklé v Británii někdy roku 1983. Jejich potemnělý melodický indie rock se špetkou synth wave dokáže okouzlit a omotat si člověka kolem prstu. Rezonují zde odkazy osmdesátkové tvorby The Damned, The Sound, New Order, Echo And The Bunnymen i The Cure, aby dokázali v tanečním tempu podchytit melancholii i předzvěst chmurných zítřků pádu kapitalismu, jakožto nového Říma. Ostatně i onen politický sentiment v lyrice The Guests sdílí se svými hudebními inspiracemi a předchůdci.

Bohužel není rok 1983 a muzika prezentovaná na desce Popular Music se patrně nestane populární hudbou ve smyslu průniku do středoproudých vod. To ale nic nemění na síle celé nahrávky, která jako by k nám přicestovala dírou v časoprostoru, z dob studené války i víry v to, že se dočkáme lepšího světa. Rozjezdy obou stran jsou fenomenální, pohrávajíc si s melodikou na pozadí svižně tanečních rytmů. Knucklehead startující druhou stranu desky je mým osobním hitem z celého alba spolu s úvodní Climb That Ladder a druhou Watching The War.

The Guests jsou jednou z těch kapel, které by v současné produkci neměly zůstat přehlédnuty.

Info

Label: http://sabotagerecords.net/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Climb That Ladder
2. Watching The War
3. Killing Spree
4. Flotsam And Jetsam
5. Like A Cold War
6. Knucklehead
7. Kicked And Punched, Rounded Up And Stunned
8. Serpentine
9. The Beast Of Bolsover
10. Red At Heart
11. Popular Music

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button