LPRecenze

The Gaggers – Rip You Off

Londýnští The Gaggers jsou kapelou naprosto přesně vystihující titul fenomenálního prvního alba Dead Boys – Young Loud and Snotty. Přesně tyhle elementy v sobě koncentrují a pracují s nimi s maximální možnou účinností, což opětovně dokazují na kompilačním albu s výstižným názvem Rip You Off. To vyšlo původně pouze v kazetové podobě, ale naštěstí se Monster z Wanda Records postaral o vinylovou edici, za což mu skládám poklonu a dík. Deska kolektuje dosavadní singlovou produkci kapely spolu s několika písněmi z jejich dosud jediného alba, vydaného pouze v Americe.

[youtube id=“UQm-hrnVn1I“ width=“620″ height=“360″]

Faktem je, že The Gaggers jsou kapela excelující na singlech a zde to dokazují pěkně rázně, počínaje úvodní peckou Psychosomatic, skrze hity jako Bored Of You, Two Fingers Down My Throat, Razor Scars On My Heart (což je jeden z mých osobních hitů), Can’t Control My Eyes nebo Outta Your Mind. Je vlastně těžké a trochu unfair vypíchnout část titulů na úkor jiných, protože prakticky všechny obsažené písně v sobě nesou obdobně výbušný potenciál.

Sprška spratkovsky neurvalých a zároveň super chytlavých rocknrollových písniček se svým vyzněním pohybuje někde mezi pubescentním britským punkem sedmdesátých let, jako byli Eater či Users, a jihokalifornským punkem, stojícím někde mezi Weirdos a The Stitches, ostatně nikoliv nadarmo právě s posledně jmenovanými aktuálně vydali split singl. Je pravdou, že The Gaggers na rozdíl třeba právě od The Stitches poněkud trpí nadprodukcí písní, což má za následek, že se vše v určitých momentech desky tak trochu začne slévat v jeden celek, ale z toho vás opakovaně znovu a znovu vytrhne nějaký super chytlavý popěvek a rázem jste zpátky ve hře. Mimochodem by mě zajímalo, zda úvodní rif písně Don’t Care zní přesně jako She od Misfits pouhou shodou okolností nebo úmyslně. Vzhledem k použitému klavíru bych si tipl variantu B jako správnou odpověď. Třešinkou na hudebním dortu je v případě The Gaggers ovšem foukací harmonika, používaná čas od času a dodávající potřebnou špetku melodiky k doplnění kňučivě hajzlíkovského projevu zpěváka.

The Kids zpívali This is rocknroll a tahle fráze k The Gaggers sedí stejně výstižně jako ta od Dead Boys, zmíněná na počátku. Tohle je fakt rocknroll.

Info

Label: wandarecords.de

Rok vydání: 2013

Tracklist

 1. Psychosomatic
 2. Rip Her Apart
 3. Bored Of You
 4. Nothing To Me
 5. Two Fingers Down My Throat
 6. Got No Time
 7. Razor Scars On My Heart
 8. Can’t Control My Eyes
 9. Down On You
 10. Gimme No Love
 11. Outta Your Mind
 12. Don’t Care
 13. You Ain’t No Fun

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button