LPRecenze

The Gaggers – Rip You Apart

The Gaggers vydali své první album roku 2011 na zavedeném americkém vydavatelství Dead Beat Records v době, kdy začaly strmě stoupat ceny poštovného a deska se bohužel nikdy tak docela neuchytila v evropských distribucích. To napravuje o sedm let později Wanda Records, vypouštějící LP Rip You Apart do světa zabalené do nového kabátu.

Úvodní píseň Rip Her Apart v podstatě řekne vše co od The Gaggers posluchač dostane. Syrový rocknroll postavený na archetypálních rocknrollových riffech, vyvolávajících ducha amatérského punku sedmdesátých let, doplněný o iritující spratkovské kňučení zpěváka k občasné nesnesitelnosti dotažené jeho zkreslením. Právě zpěv spolu s chytlavou melodikou kytar jsou nosnou poznávací známkou The Gaggers a tím největším kouzlem, jímž kapela od počátku sršela. To navíc umocňují nezpochybnitelné punkové hitíky jako No Memory, Razor Scars, You Ain’t No Fun, Outta Your Mind, Fix Me Up nebo Don’t Care. Ano, vyjmenovávám jich takové množství zcela právem. Zvláště pokud patříte k fanouškům spontánně ze řetězu utržených rocknrollových mágů, stavících na v podstatě jednoduchém přímočarém primitivismu. Melodického ducha pak písním krom kytar dodává ještě čas od času skvěle využitá foukací harmonika. Skladby, které lze nalézt na albu předcházejících singlech, dostaly nový zvukový kostým s výrazně komplexnějším vyzněním.

Zpěvák nonstop kvílí, kňučí i křičí a i dík tomu je pro mě Rip You Apart jednou z desek, která neomrzí a tak jako patřila k mým nejoblíbenějším deskám roku 2011, platí to i o její reedicové podobě o sedm let později.

Info

Label: https://mailorder.wandarecords.de/
Rok vydání: 2011 / 2018

Tracklist

1. Rip Her Apart
2. Two Fingers Down My Throat
3. No Memory
4. Razor Scars (On My Heart)
5. You Ain’t No Fun
6. Spit You Out
7. Don’t Care
8. Down On You
9. Outta Your Mind
10. Cheap Thrills Kill
11. Fix Me Up
12. Dirty Looks

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button