LPRecenze

The Gaggers – Gag On This – Complete Singles

Londýnští floutci The Gaggers stihli v rozmezí let 2009 až 2016 krom dvou alb vydat celou desítku sedmipalců, což je úctyhodné číslo. Dík Wanda Records se kompletní sestava singlů kapely nyní ocitla přenesena do skvěle zpracovaného dvou alba zabaleného v rozevíracím obalu.

Startujeme pěkně chronologicky od počátku a prvního singlu Fix Me Up, který má ono neopakovatelné kouzlo debutních nahrávek s jejich syrovostí a chytlavou bezprostředností. The Gaggers přefiltrovali teenagerský amatérský KBD punk konce sedmdesátých let skrze nepřeslechnutelné vlivy kalifornských kapel a usadili ho do Londýna nového tisíciletí s jen těžko dostižným šarmem a distinguovaným stylem. Zpěv kňučí své rýmy nad překresleně bzučící kytarou a ve středním tempu jedoucí rytmikou. Tu a tam, především v pozdějších nahrávkách, protne z reproduktorů se linoucí spratkovský rocknroll foukací harmonika, jako efektní melodické zpestření celku.

Na dvou albech tu dostanete všech 22 songů, které za svou kariéru The Gaggers otiskli do drážek sedmipalců a zde tvoří nebývale kompaktní celek. Je to detailní retrospektiva kariéry kapely, která v sobě smísila šarm primitivistického, hrdě dementního, ostrovního punku první generace s tahem na bránu jejich zámořských souputníků i následovníků. Co si budeme nalhávat, obracet singly každé dvě minuty při domácím poslechu je někdy trochu otrava, a to píši jako člověk, který je na malé desky zatížen a považuje je za zásadní punkové médium. Takže i pro ty, kdo singly vlastní, tohle je ideální, uživatelsky přátelský doplněk sbírky. Část z obsažených písní si ve zvukově vypulírovanější podobě našla cestu na řadová alba kapely, ale tady jsou zaznamenány ve své nejautentičtější a prvotní podobě. Skladby jako Outta Your Mind, Psychosomatic, v úvodu zmíněná Fix Me Up, Bored Of You nebo třeba Don’t Care, jejíž rozjezd jako by utekl z písně She od Misfits, jsou punkové hity hodné dnes ceněných obskurních klasik.

Jak tomu bylo u The Gaggers standardem, obal vypadá skvěle a navíc zde najdete úctyhodnou dokumentaci všech variací obalů jednotlivých singlů. To vše v nákladu pouhých 300 kusů.

Info

Label: https://wandarecords.de/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Fix Me Up
2. Got No Time
3. Blow The Bank
4. You Ain’t No FUn
5. Bored Of You
6. Nothing To Me
7. Outta Your Mind
8. Don’t Care
9. Two Fingers Down My Throat
10. Gimme No Love
11. Psychosomatic
12. Can’t Control My Eyes
13. Sharp Lies
14. Hostage
15. Gag On This
16. Instant Low
17. Gagging For You
18. Bad Taste
19. Summer Of Hate
20. Grown Up Fast
21. Don’t Follow Me
22. 1000 Miles Per Hour

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button