Pozvánky

The Fialky s Vision Days stráví společné jaro v klubech

Turné kapel The Fialky a Vision Days se prožene napříč republikou, včetně jedné zastávky v Bratislavě. Obě kapely spojují jak texty v češtině, tak jejich účast na všech předních punk festivalech v ČR. Kromě obou kapel pak turné doplní další klasiky české punk scény: SPS, Volant, Tragedis nebo Bez šance a MHD.

Pražská „sedmdesát sedmička“ The Fialky tíhne ke svým melodickým vzorům z první vlny punk rocku, i když na živo, oproti nahrávkám, zní spíš jako divoký street punk. Vision Days se zase rádi hlásí k odkazu Iana Curtise a jeho Joy Division, i když hudebně se jedná o našlapaný český pogo punk s příměsí ska a folku, reprezentovaný tahací harmonikou v aktuální sestavě.

The Fialky už začátkem roku avizovali, že letos je čeká půlroční koncertní pauza, takže pokud je nechcete v klubu vidět až příští rok, tak byste si tuhle šňůru neměli nechat ujít. Na koncertech prý zazní best of, případné novinky kapela chystá až výhledově.

Kečup, kytarista a autor repertoáru Fialek komentuje chystané koncerty takto: „Schválně jsem se koukal, a poprvé jsme s Vision Days hráli někdy v roce 2010 v Moravský Třebový, vím, že mě tenkrát zaujalo, že s sebou mají svačinu. My v té době jen pili. Vzpomínám si taky, že pro nás ten koncert moc slavně nedopadl, protože Marcel Green tam zničil stojan na mikrofon, takže jsme dali cesťák zvukaři. Každopádně na koncerty se těším, doufám, že se v sestavě u kluků alespoň na některé akci objeví i můj oblíbenec Tomík. S Ianem vždy probíráme vize budoucnosti ohledně vývoje distribuce hudby a živýho hraní, takže sem zvědav na co, za deset večerů, přijdeme. Jsem zvědav, kdo bude Kings of drinks, ale tipuju to spíš na někdo z hostů.“

Vision Days zahrají průřez svou dosavadní tvorbou a mají z čeho vybírat, od roku 1990 stihli vydat osm řadových alb z čehož aktuální Lifehack vyšlo loni. Momentálně kapela pracuje na novém dvoupísňovém EP Glády/V kleci, který by měl být zveřejněn v průběhu tour, včetně klipů.

„Moc se těšíme na společné tour s Fialkama. Kluci jsou už leta pravidelně hrají na našem letním festivalu Brněnec Fest a potkáváme se i jinde. Baví mě, že maj vždycky dobrou náladu. O společném tour jsme se bavili již několik let a konečně se povedlo realizovat,“ komentuje avizované koncerty zpěvák a kytarista Vision Days Ian.

The Fialky + Vision Days – Don’t Worry Be Punk tour 2023
Pá 10. 3. Vimperk / Zlatá Hvězda Vimperk + SPS
So 11. 3. Plzeň / Divadlo pod lampou + Bez Šance
Pá 17. 3. Uherské Hradiště / Klub Mír + Tragedis
So 18. 3. Bratislava / Kulturák klub + Tragedis
Pá 24. 3. Praha / Vagon Klub (OFFICIAL) + MHD
So 25. 3. České Budějovice / MC Fabrika + Volant
Pá 14. 4. Brno / MELODKA + Tragedis
So 15. 4. Ostrava / Barrák music club + Volant

Související

Back to top button