Cz/SkNovinky

The Fialky oslavují 22 let existence klipem Mokrý čtvrti

Pražská punková stálice The Fialky vypouští klip k druhému singlu z aktuálního vzpomínkového alba Starý demáče. Ten následuje po v lednu zveřejněném videu k písni Starý kámoši.

Obě novinky doplnily řádku nově nahraných původních demo nahrávek kapely z jejích počátků. Děj nového klipu se pak odehrává v pražské čtvrti Modřany, kde byla kapela původně založena. Pozdější přihlášení k jiné pražské periferii Horním Počernicím přišlo až v pozdějších letech, zato trvá dodnes.

Autorem klipu je Robert Harvánek, dvorní spolupracovník kapely. Kromě míst, které odkazují na pravěk skupiny jako kulturní centrum Krok nebo hospoda Na Želivce, kde se uskutečnily první koncerty Fialek, hrají v klipu „mladé já“ členů kapely autentičtí punkáči současnosti.

Za pozornost stojí i fakt, že klip je vypuštěn na den přesně 22 let po založení skupiny. Ta vznikla v únoru 2000.

„Nemohli jsme se pořád shodnout, jaký datum přesně považovat za den založení kapely, nikdo si to prostě nepamatoval přesně, ale rok po tom mi to došlo. Muselo to být prostě středa 2. 2. 2000 v den výročí úmrtí Sida Viciouse, jaký jiný den v únoru by měl takovou energii, aby se dala dohromady tahle kapela!“ říká a usmívá se Kečup, tvář a zakládající člen Fialek.

The Fialky také na konci února vyrazí na již dvakrát odložené jarní turné s Nežfaleš a Totálním nasazením. To stále nese název dle jejich dva roky staré řadové desky Punk rock rádio a mělo by se zastavit v těchto městech: Rakovník, Plzeň, Liberec, České Budějovice, Klecany, Kolín, Ostrava, Uherské Hradiště, Brno, Teplice a Praha.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button