Cz/SkNovinky

The Fialky jsou pod tlakem, zpunkovali klasiku od Queen a Davida Bowieho

Jak Pražáci The Fialky před měsícem vyhlásili, po bonusovém video-singlu Feeling přichází s druhou novinkou Pod tlakem. Obě skladby jsou zpestřením při čekání na novou desku, kterou kapela avizuje na příští rok. Pod tlakem je hudebně inspirovaná klasickým duetem Freddieho Mercuryho a Davida Bowieho. S nápadem předělat tuhle skladbu přišel Marcel Green (The Fialky) a text vychází z Tomových (The Fialky) četných historek o Mirkovi R. z Horních Počernic. Stejně jako tomu bylo i na předchozím singlu, s Kečupem na textu pracoval Radek Šedivý z Nežfaleš. Autor klipu je pátý nehrající člen Fialek Robert Harvánek, který už několik let dotváří vizuální stránku kapely.

Myslím, že je to ideální vánoční song. Kdy jindy je člověk víc ‚Pod tlakem‘ než o svátcích klidu a míru. Původní plán byl jen použít basovou linku a nechat jí zaznít jako intro, ale když jsme měli jít v květnu do studia k Honzovi Balcarovi nahrávat novou verzi Punk77 (objevila se na reedici best of LP), přišel nápad nahrát i něco navíc. Nechtěli jsme použít naše nové věci připravené na desku, tak jsme se rozhodli nahrát nějaký cover, a nakonec z toho byly dva. Nápad na ten text už jsem měl v hlavě dýl a slova ‚Pod tlakem‘ u mě spíš vyházela ze skladby od The Selecter Too Much Pressure, ale jak jsem si zahrál riff z Under Pressure, bylo jasný, že je to ono,“ říká Kečup z The Fialky.

V prosinci můžete The Fialky vidět v rámci vánočních koncertů magazínu Kids and Heroes, které se uskuteční v Plzni, Praze, Olomouci a Brně. Na všech koncertech obě novinky uslyšíte live. Reedice loňského „best of“ LP vyšla na začátku listopadu, takže pokud ji ještě nemáte, můžete si ji pořídit jak na akcích, tak u Papagájova hlasatele Rec.

[youtube id=“s0VKMSvse5c“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button