Cz/SkNovinky

The Fialky hlásí novinky i návrat na začátek: vydávají album plné rarit

Nový videoklip The Fialky s názvem Starý kámoši doprovází vydání alba plného rarit z období před první oficiální deskou kapely. Album Starý demáče obsahuje deset nově nahraných písniček z demo nahrávek z let 2000 až 2005 a dvě úplné novinky, které ale textem odkazují na dobu vzniku původních písní.

Předtím než The Fialky vydali v roce 2006 EP United, na kterém definovaly jejich styl skladby Punk sex pivo, United a Punk77, už za sebou měli pět let existence, několik desítek odehraných koncertů, ale také hledání té pro ně správné cesty. Na albu jsou u názvů skladeb vždy i data jejich vzniku a je dobře slyšet, jak se původně hospodská tvorba pomalu přesouvá směrem k punku první vlny.

„Když byla první podzimní korona, tak jsme se bavili přípravou audio knihy Punk rock story. Když jsme ji vydali, tak se zvedl zájem o poslech našich neoficiálních nahrávek z raných let. Kámoši mi psali, ať jim pošlu MP3, ale sám jsem ty první tři demo CD musel vcelku složitě dohledávat. Nakonec jsem zjistil, že jsou ke stažení na uložto a zájemce odkázal tam. Sami jsme si je s klukama taky stáhli a Toma napadlo, že by bylo super si je ve zkušebně zahrát. No a pak už to byl jen krůček od toho vybrat 10 našich nej a během další korony to jít nahrát a pobavit se alespoň tím,“ komentuje impulz pro natočení této kompilace Kečup.

Starý demáče nahrál letitý spolupracovník kapely Jan Balcar a CD vydává domácí label PHR. „Vychází to na CD, protože starý dema vyšly na pálených CD, o vinylech jsme tenkrát neměli ještě šajn, tak nám to vlastně přišlo ideální a víc oldschool,“ dovysvětlil Kečup.

Samotný klip pak natočil Robert Harvánek a na textu u obou bonusů se kromě Kečupa podílel i Radek z kapely Nežfaleš, souputník Fialek. Radek je taky autorem už několika textů na starých demo nahrávkách, z kterých se nakonec nového kabátu dočkala cover verze JB Good s jeho slovy.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button