LPRecenze

The Domestics – Live In Oslo

Živé desky byly v rámci hardcore punku vždy spíše obskuritou, nepočítáme-li archivní materiály a bootlegy. Britští The Domestics se rozhodli zařadit mezi hrstku těch, kdož do těchto vod vročili, deskou Live In Oslo. Ta vznikla během loňského turné kapely v legendárním autonomním klubu Blitz, dlouholetém epicentru norského punkového dění.

Jehla dosedne do drážky a The Domestics bez velkých skrupulí spouští svou nekompromisní jízdu s překvapivě sytým a energickým zvukem. Kapela čerpá ze zámořských i domácích vlivů a výsledek je tak s nadhledem označitelný za křížence raných Poison Idea s Chaos UK. Jamesův zpěv má nezaměnitelnou britskou intonaci i pojetí na maximum navztekaného projevu. Kapela je na nahrávce divoká a zároveň naprosto přesná, ač oproti studiovým nahrávkám nesrovnatelně syrovější a hrubší, což je ostatně naprosto přirozené. Kytary, klasické úskalí živých nahrávek, jsou v mixu na akurátní úrovni. Energie čiší i z drážek desky, člověk si pak může pouze domýšlet, jakou jízdou byl koncert v reálném čase. V tomto kontextu člověk až při poslechu pochopí, co bylo důvodem k tomu, že se kapela rozhodla koncertní nahrávky sama vydat.

The Domestics patří k tomu nejvýraznějšímu, co nabízí dnešní ostrovní hardcore punkový mikro svět. Live In Oslo to skvěle demonstruje a na poměry koncertních nahrávek je ve svém žánru top třídou.

Info

Label: https://kibourecords.bigcartel.com/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Gruppe 176
2. Dead In The Dirt
3. Wrong
4. Orchestrate YOur Pose
5. No Deposit, No Return
6. Frustration
7. Self Abuse
8. Don’t Tell Me What Love Is
9. Homwgrown Violence
10. Shut Down
11. Spit On Your Flag
12. Authentic Arsehole
13. Punch In The Guts
14. Bullshit Paradise
15. Snuffed Out
16. I Love My Job
17. Punk Points
18. Fuck Your War
19. Control
20. Distort Japan
21. Idiot Jamboree
22. Stalinist Purge

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button