LPRecenze

The Dividing Lines – Gone

Z německého Lipska se o slovo hlásí The Dividing Lines se svou třetí deskou vydanou u Plastic Bomb Records, stejně jako její předchůdkyně. Kapela založená roku 2013 se vzhlédla v temných polohách punku v jeho nejlepších časech a albem Gone to opětovně potvrzují.

Úvodní intro vás vnese do světa zpunkované darkwave. Album je lemováno tunou deathrockového delaye na nástrojích, ale poháněno punkově svižnou rytmikou a došperkováno tajemně intenzivním projevem zpěvačky. Výsledek je jako do rytmických temp Hans-a-Plast zrychlení X-Mal Deutschland s kytarovým zvukem Christ Vs. Warhol. To celé tu a tam došperkováno nějakým na povrch vytanuvším synth popovým motivem. Čas od času se hlavního zpěvu chopí mužský segment kapely, jak je tomu v titulní písni alba, která uzavírá první stranu. Nutno podotknout, že ani v tom momentu Dividing Lines neztrácení nic ze své temné aury. Svižné tempo jednotlivých písní dává celé desce výrazně punkový šmrnc, což kvituji s povděkem. Především dík tomu je to, co se z této desky line, nespoutaný proud rockové energie protkaný temně horrorovou náladou a melancholií.

Temné výhonky goth punku zapustily v Německu své kořeny již pradávno a The Dividing Lines jsou jejich dalším, svěžím a neokoukaným plodem.

Info

Label: https://www.plasticbombshop.de/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Intro
2. Dumbed Down
3. Lost Target
4. Invisible Frame
5. Gone
6. Hunchbacked Crown
7. Your Choice
8. Vampire
9. Pride WIll Fall
10. Panic
11. Gone (Acoustic)

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button