CDLPRecenze

The Bristles – Last Days Of Capitalism

Švédští The Bristles patří ke jménům, která se výrazně zapsala do tamní punkové historie v první půli osmdesátých let, aby se po pár singlech na dlouhá léta odmlčeli. Kapela se vrátila na pódia koncem první dekády nového století s nemenší silou a Last Days Of Capitalism je již třetím albem po návratu.

Stejně jako u desek předešlých i zde jsou vinylové drážky prošpikovány navztekanou politickou rétorikou, mrzutou a skeptickou, tak jak je logicky vnímána pohledem mužů ve středním věku, reflektujících chmurné vize lodníků uvězněných na potápějící se lodi jménem západní společnost. To vše hudebně doprovází super naštvaný rychlý hardcore punk se skandovanými refrény. Hudební odkaz hardcore punku osmdesátých let se prolíná se zvukem navýsost současným, aby utvořil velice koktejl plný divoké energie. Když tu člověk srovnává nahrávky téže kapely z doby před více než třemi dekádami a ty dnešní, uvědomuje si, že v tomto případě platí „čím jsme starší, tím jsme nasranejší“ a ono je ostatně také proč, neboť co si budeme nalhávat, svět jako takový byl v osmdesátých letech proti tomu dnešnímu ještě alespoň o trochu více v normálu, ale to není tím, co by mělo býti probíráno nějak do hloubky v recenzi na punkovou desku. Převážná většina kompozic je krátkých a rychlých se stavbou rifů i temp stojící někde mezi rychlým hardcore punkem zámořské provenience a britskou punk érou osmdesátých let v její divočejší a tvrdší podobě. Protest songy vzteklých mužů ve středním věku jako Hail Hail Chauvinism, Trust Your Multinational Corporations nebo No Revolution in Our Life Time pak výstižně korespondují s celkovým úpadkem západní společnosti tak jak ho prožíváme.

Mimochodem Civilisation Records, vydavatelství, které se postaralo o vinylovou edici této desky, připravuje v novém roce vydání reedic obou klasických singlů The Bristles z 80. let. Takže bude k mání jak něco nového tak i něco starého pro přímé porovnání.

Info

Label: heptownrecords.comgive-em-hell.com

Rok vydání: 2015

Tracklist

 1. Hate In Vain
 2. Hail Hail Chauvinism
 3. No Revolution In Our Life Time
 4. Men’s Global War On Women (Gendercide)
 5. Sweden, Where God Only Comes To Shit
 6. Jimmie Jimmie
 7. Trust Your Multinational Corporations
 8. Viva Fake (Punk On Sale)
 9. Waiting For Linda From Human Reations
 10. Consumption To Death
 11. Last Time We Won’t Do That Again, Chief
 12. This Is Not For You

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button