Rozhovory

The Bones: Obuj si svoje taneční boty a vzhůru do pekla

Dvacet let na scéně, to už je jak věčnost. The Bones během nich dokázali velké věci. Sedm alb, pár EP, hit za hitem. Pamatuju si roky, kdy mi desky jako Straight Flush Ghetto a Screwed, Blued And Tattoed ani na pár dní neopustily přehrávač. A první brázda ve Futuru byl tehdy splněný sen. Na sklonku letošního roku vyrazili The Bones oslavit těch svých 20 let na turné a pražská zastávka při něm nemůže chybět. Na otázky odpovídal Beef Bonanza.

Už je to patnáct let, kdy jste u nás hráli poprvé. Pamatuješ si koncert v roce 2001?

Sakra jo, byli jsme na turné s US Bombs a všichni jsme se po koncertě brutálně zlili absintem. Divoká noc a neskutečně zábavná.

Dvacet let existence The Bones. Cítíš už těch dvacet let na svém těle?

(smích) No, jen když jsem vzhůru. Život, jaký žijeme, se v žádné lékařské knize nedoporučuje.

Taky je to už patnáct let s baskytaristou Andim  v sestavě. Máte ještě čas a chuť jít si spolu sednout třeba v pátek na pivo, když nehrajete?

Když máme možnost, tak se snažíme být spolu, jak jen můžeme, ale vždycky máme našlapaný diáře. Jsme super kámoši a bavíme se klidně i bez piva.

[youtube id=“13py_1TGuiw“ width=“620″ height=“360″]

The Bones, Teenage Bottlerocket, The Generators. Skvělý kombo. Co tyhle tři kapely spojuje?

Muzika, co nakopává zadky, a taky skvělý mejdany. Už nejsme děti, starý chlapy si vyrazili na tour (smích), ale pořád jsme mladíci v porovnání s Rolling Stones.

Vloni jste vydali album Flash The Leather. Písničku Die Wilde Jahre jste nahrávali se Sammymi z Broilers. Jak k tomu došlo? A užil sis zpěv v němčině?

Chtěli jsme zkusit něco nového. Udělat písničku v němčině bylo těžké, myslím tím proto, že jsme švédská kapela, co zpívá anglicky. Němčina pro nás není přirozenej rock’n’rollovej jazyk. Ale byla to zábava, přizvali jsme Sammyho, protože je to náš starý kámoš. A skvělej chlap.

[youtube id=“nKSDJkz9xhY“ width=“620″ height=“360″]

Vaše diskografie je jak jedno velký best-of. Jak to děláte? Jak skládáte hudbu?

Dík (smích). No moc neplánujeme, prostě děláme muziku, co se nám samotným líbí, tak jako vždycky. Někdo přijde třeba s rytmem bicích nebo riffem a pak to dotáhneme společně.

A posloucháš The Bones? Sedneš si doma v křesle a pustíš si Bigger Than Jesus?

Ne, to ne, jen pokud se potřebuju doučit něco před turné, třeba texty songů, které budeme hrát.

Co děláš na turné, když máte pár hodin času anebo den volna?

Jdu se mrknout po okolí, zajdu do zajímavého muzea a podobný sračky, co normální turisti dělaj. Nebo taky ne, lehnu si v autobusu a koukám na filmy.

Letos jste uvařili vlastní pivo – The Bones IPA. Jsi pivní fajnšmekr?

Výborná IPA! Pár přátel u nás doma má pivovar a vaří různé druhy piv. Pivo milujeme, tak proč dvacet let neoslavit našim vlastním? Pomáhali jsme s vařením, takže jsme se stali součástí celého procesu.

Jak vypadá výroční setlist na aktuálním turné? A jak se mám nejlíp připravit na koncert?

Hrajeme asi pětadvacet songů, starý, nový i ty mezi tím. Přidej se k nám na párty, obuj si svoje taneční boty a vzhůru do pekla.

Takže se vidíme v neděli!

Na zdraví! Zpátky do Prahy se fakt těšíme!

[youtube id=“ohCpNtR7-uI“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button