CDRecenze

The Bones – Monkeys With Guns

Sedíme takhle s Honzou z Unholy Preachers na baru, srkáme Old-fashioned a říkáme si, že máme strach, aby na nové desce The Bones těžce nevykrádali sami sebe. O dva týdny později vychází album Monkeys With Guns a já si ji nedočkavě pouštím.

The Bones jsou pro české fanoušky zavedeným jménem. Vždyť poprvé se u nás předvedli před více než deseti lety. Celých šestnáct roků své existence jsou neustále na cestách, mají za sebou šest dlouhohrajících počinů, čtyři EP a pár singlů. Od posledního alba Burnout Boulevard uplynulo už pěkně dlouhých pět let, ale čekání se vyplatilo. Švédské kvarteto nastřádalo vyvážený materiál a předcházející album strká s přehledem do kapsy. Novinka Monkeys With Guns smrdí vězením, laciným bourbonem a spálenou gumou.

[youtube id=“C9_aGJwN-3A“ width=“620″ height=“360″]

Ozve se zvuk zapnutého gramofonu, jehla v drážce a ten nejkrásnější šum co znám. Tak takhle začíná pecka Bones City Rollers. Beef Bonanza si dává svoje vokální party s naprostou lehkostí. Následující Shooting Blanks už kapela odhalila v teaseru k nové nahrávce a Smile Of Cobra, která je prvním singlem z desky, je reprezentativním vzorkem z celého alba. Charakteristický sound severských kapel nezapřou v písničkách Concrete Cowboys, Dead Heart Beats nebo Die Like a Man. The Bones těží z rozdílnosti hlasů Beefa a Bonera, které se skvěle doplňují. Songy State of Rock’n’roll a One Louder jako by kapele poslal z předpeklí samotný Lemmy. Andi Nero hraje prsty basové linky jak o život.

Přichází nejlepší fáze alba. Pecka Cemetery Sue obsahuje všechno, co jsem miloval na desce Straight Flush Ghetto. Burnout Boulevard navazuje na tradici songů podle názvu předchozí řadovky a donutila mě po třech letech změnit vyzvánění mýho telefonu. A následující Wendy mě poslala do kolen úplně celá. Taneční I Feel Like Shit a Hooligan Bop skvěle zvednou náladu spolu s výbornou kytarovkou Straigh To Crashville. Nudná dvojice Mr. Bartender a Stitch Me Up nás ale pošle do velkolepého závěru. Tím je song This Hound Dog Rocks a je jak vystřižený z finále Pomády včetně muzikálových backvokálů a dechové sekce. Jehla dojede nakonec desky a pošle vinyl zpátky do jukeboxu. Dáme to ještě jednou?

Slyšte všichni, The Bones se vrátili do garáže a má to neskutečný koule. Tak jo, uvidíme se 28. srpna pod podiem v pražském Futuru.

Tracklist

01. Bones City Rollers
02. Shooting Blanks
03. Concrete Cowboys
04. Smile Of The Cobra
05. State Of Rock’N’Roll
06. Dead Heart Beats
07. Cemetery Sue
08. Die Like A Man
09. Burnout Boulevard
10. Wendy
11. One Louder
12. I Feel Like Shit
13. Straight To Crashville
14. The Hooligan Bop
15. Stitch Me Up
16. Mr. Bartender
17. This Hound Dog Rocks

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button