Rozhovory

The Bones: Beef Bonanza slibuje pot, pivo a rock’n’roll!

Protože se 28. srpna v pražském Futuru opět představí švédská smečka The Bones, tak exkluzivně pro Kids And Heroes odpovídal na pár otázek zpěvák a kytarista Beef.

 

Beefe, na novou desku jsme čekali pět let. Je nějaký rozdíl mezi The Bones v roce 2007 a 2012?

Hey hey hey! No zvuk je špinavější a divočejší, přesto jsou to ale pořád sing-alongy s tím do koulí kopajícím přístupem. Z nového alba se fakt upřímně těšíme, protože to jsou stoprocentní The Bones a už se nemůžeme dočkat, až zas nakopeme pár prdelí…

 

Jako singl z nové desky jste zvolili song Smile of The Cobra. Proč padla volba právě na tuto písničku?

Upřímně, řekli jsme někomu jinému, aby zvolil náš první singl. Mohli jsme ale vybrat kteroukoliv jinou písničku sami. Ale Smile of The Cobra se zdá být reprezentativním kouskem celého alba.

 

V srpnu a záři jedete turné a každý den mate koncert. Jak vůbec cestování zvládáte?

V okamžik, kdy vylezeme na podium, zapomeneme na všechno ostatní. Vidět ten kotel pod námi, to dává šílenou energii. V ten okamžik může jít celej okolní svět do prdele!!!

 

28. srpna zahrajete s The Unholy Preachers v pražském Futuru. Do Čech se vracíte pravidelně. Pamatuješ si první koncert tady? A který z těch všech byl nejlepší?

Jej chlape, první koncert v Čechách byl s US Bombs v roce 2001. Nikdy na to nezapomenu, to byla faaaakt šílená noc. Ale vždycky nám bylo v České republice parádně, takže se neskutečně těšíme, že si tu zahrajeme znovu. Futurum je skvělej klub a bude to rozhodně zase párty, na kterou nikdo z nás nezapomene.

 

Řekni, proč přijít na váš koncert a co můžeme čekat?

Pot, pivo, Rock’n’roll. Dostaneš se na pekelnou party. Přidej se i ty!

 

Jaká byla tvoje cesta k The Bones? Propadl jsi punkrocku, country, nebo to bylo všechno úplně jinak?

The Bones nejsou žádnej kostým, je to náš život. Prostě takhle jsme se narodili. Poslouchali jsme spoustu rozdílný muziky. Já vyrůstal na punkrocku a rodiče poslouchali mraky padesátkový muziky, takže i to s tím má co dočinění. Ale vždycky říkám: jednou pankáč – navždy pankáč!

 

Beefe, jaký bylo tvý první tetování?

Myslím, že lebka Misfits spoustu let dozadu, někdy v polovině osmdesátých let. A pořád ji mám, hahahahaha.

 

Mas vůbec čas věnovat se kromě kapely i jiným věcem?

Hele, moc času navíc není, od té doby co mám dvě děti. Ale když se nějaký čas najde, tak hodně čtu. A když ještě nějaký zbude navíc, pospíchám rybařit. Je to skvělej relax.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button