LPRecenze

The Bellicose Minds – The Spine

Sabotage Records nám Evropanům opět přinesla něco ze zajímavých produktů ze západního pobřeží USA. Tentokrát jsou to portlandští The Bellicose Minds a jejich první LP, jež je následovníkem dema a sedmipalce.  Ti se v rámci svého nedávného prvního evropského turné, které proběhlo ve společnosti španělských Belgrado, představili i na pražské Sedmičce.

The Bellicose Minds čerpají své inspirace z klasického post–punku, death rocku i temnoty portlandské hudební scény, ale v mnoha momentech vystopujete v hudebních odkazech taktéž něco z britského anarcho punku osmdesátých let. Ten ostatně od standardního post-punku ve velké většině dělila pouze neumětelská produkce a přehršle politických symbolů. Vlastně v předchozích větách jsou karty ve své podstatě rozdány. Temná nálada a neméně temné melodie odkazují na totální klasiky jako The Sound, 13th Chime, Wipers, Omega Tribe a samozřejmě obligátní Joy Division (ačkoliv při použití jména Joy Division se mi doslova kroutěj prsty poté, co celou kapelu a vše kolem ní totálně zprofanoval hipsterský boom před pár lety). Najdete tu i spojnice se souputníky a sousedy jako The Estranged, ale to už dospíváme k lehčímu přirovnávacímu běsnění. Celá deska působí dokonale kompaktním celkem a z většího mají volnější tempa kompozic i náležitě taneční groove. Především ale podmanivost The Spine roste s každým poslechem, a pokud je člověk právě naladěn na ponurého post-punkového ducha,  The Bellicose Minds mohou být právě tou správnou trefou do černého.  Píseň Lesson spolu s následující titulní The Spine je výborným rozjezdem celého alba. Můj osobní vrchol přichází v polovině nahrávky s punkově energickou písní The Observer a po ní následující Engulfed.

Síla podmanivě jednoduché melodiky ve spojení s ponurostí opět v podobě The Bellicose Minds nese své ovoce a pokud si ujíždíte na vlně potemnického punku, mohou vám připravit příjemné překvapení.

Info

Label: sabotagerecords.net

Rok vydání: 2013

Tracklist

 1. Lessons
 2. The Spine
 3. Bellicose Minds
 4. Call To Graves
 5. The Observer
 6. Engulfed
 7. Visions Of Pain
 8. Banished Alone
 9. Bloody Hands
 10. Destruct
 11. In Greed

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button