LPRecenze

The Afternoon Gentlemen – The Afternoon Gentlemen

Česko-britské vydavatelství Dead Heroes je jedním s těch, které se specializují na extrémní rychlé variace rocku vzešlého z punku, v tom si jede svou linii už nějaký ten pátek, nehledě na to, zda kolem něj právě zuří power violence revival či nikoliv. Co víc, je vydavatelstvím navýsost aktivním, ale teď již k tématu recenze, kterým je LP Britů The Afternoon Gentlemen. Kapely, která si v extrémních vodách již dokázala udělat jméno.

Od prvního tónu se deska rozjede v duchu super rychlého hardcore/power violence grindu s energickým a čitelným zvukem. Blast beaty se střídají s klidnějšími tempy a kytara čas od času vystřihne nějaký ten thrashový riff. Všemu ovšem dominuje hlavní zpěv, pojatý v duchu hystericky ječícího skřeta, což asi nezkousne každý, ale v kontextu stylu k věci více méně patří. Tu a tam barva zpěvu zabloudí do méně uječených poloh, kdy se kapela v podstatě na okamžik stává o poznání lehčeji stravitelnou. Změny poloh i temp vyvolávají vzpomínky na klasické nahrávky kalifornských Spazz, jen tady dostanete jejich následovníky usazené v ještě extrémnějším grindovém světě. Stopáže skladeb se pohybují plus mínus v okolí jedné minuty, a ačkoliv tohle není nahrávka, kterou bych si asi pouštěl denně, vlastně mě baví svou energií a intenzitou, stejně jako schopností do divoké smrště tu a tam implementovat nějaký ten chytlavý rif. Najdete tu odkazy na klasický power violence, grind core, gore grind i tu a tam super rychlý hardcore konce 80. let, a to vše slepeno v jeden celek lepidlem současného metalového soundu.

Znovu oživená popularita power violence je již nějaký ten pátek realitou a The Afternnon Gentlemen prezentují jeho současnou tvář.

Info

Label: deadheroes.cz
Rok vydání: 2015

Tracklist

 

 1. The Outsider
 2. Down And Out
 3. Swirl Night
 4. Pog Till You Drop
 5. War On THe Poor
 6. Too Late
 7. Bottling Up
 8. Till The End
 9. Lidney
 10. Grindcorpse
 11. The Monster
 12. Grind Is Music
 13. Drain The Dregs
 14. Shut Up
 15. Booglechrist
 16. Children Of The Grain

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button