LPRecenze

Thalidomide – Thalidomide

Tak konečně! Deska, na kterou se čekalo jako na Axlovu Chinese Democracy, je konečně venku!  A hned po prvním poslechu musím říct, že čekání se prostě vyplatilo! Thalidomide se dali dohromady už v roce 1993, takže zní až neuvěřitelně, že tohle je vlastně jejich debut LP, na němž kluci pracovali několik let, a po klasických kapelních problémech, jako jsou personální změny, se konečně narodil tenhle žíhanej krasavec!

Myslím, že k týhle desce bylo už napsáno a řečeno tolik, že těžko můžu přijít s něčím novým a objevným, tak snad jen připomenout, že na první poslech je jasně patrný, kde se kluci nejvíc inspirují, Kalifornie (Black Flag, DK), DC (Minor Threat) nebo Boston (The Freeze). Vedle všech těch trendy kapel konečně hc/punk deska, která nás přenese zpátky do 80’s, zpátky ke kořenům. Skvělej, nasranej, rychlej, ale přitom melodickej hcpunk, kterej mě prostě baví od začátku do konce, navíc český texty mají svoje kouzlo!

[youtube id=“UuLbwz9ReMw“ width=“620″ height=“360″]

Na straně B najdete i covery: Krvácej Pro Mě od Dead Kennedys a dvojitá porce české legendy Kritické Situace: Ex- Kamarádovi a Český Punx s hostujícím Robertem Vlčkem. Fajn oprášit taky domácí klasiku, nejenom tu zahraniční! Deska byla pokřtěna stylově kde jinde než na pražský 007 a booklet je kapitola sama pro sebe – krásně udělaná plnobarevná kniha přesně vystihujicí kapelu a její poselství!

Deska vyšla pouze jako vinyl, ale obsahuje kód ke stažení na webu kapely, což už je dnes standardní, ale skvělý a sympatický gesto vůči všem ne vinyl-závislákům.

Nemůžu si pomoct, ale tahle placka byla hrozně moc potřeba a na domácí scéně chyběla. V době, kdy většina kapel jede podle všemožnejch šablon a trendů, působí tahle věc neskutečně upřímně a poctivě, jen doufejme, že na další LP nebudeme čekat dalších 17 let!

Martin

Info

Rok vydání: 2010

Label: PHR / Rapidas Grabaciones

Délka: 35:20

Tracklist

01. Brainwash
02. Paradoxe Sur Le Comédien
03. Natoč To!
04. Stupidity Overgrowth
05. Nobody Knows You ´Cause Nobody Wants To
06. The Plight Of Average American
07. The Unbearable Lightness Of Telling The Truth
08. So Strong
09. Advertisement Is A Way Of Life
10. Politicians Are Lying (She´s Gone)
11. Krvácej Pro Mě
12. (We Love) Short Songs (And We Hate Long Ones)
13. Kill All The Nazis And Then You Can Keep On Fucking My Mom
14. Ex-kamarádovi
15. Český Punx
16. No!

Související

Back to top button