LPRecenze

Th‘ Losin Streaks – This Band Will Self-Destruct In T-Minus

Th’Losin Streaks z kalifornského Sacramenta vydávají své druhé album, celých čtrnáct let po debutu, což je slušně dlouhá doba, navíc i čas na nashromáždění silného materiálu. Výsledkem je třinácti písňová deska s názvem This Band Will Self-Destruct In T-Minus.

Již úvodní tóny titulní písně, otevírající celou desku, jasně ukazují, odkud vítr fouká a chytlavým rifem ve svižném tempu si mě, coby posluchače, záhy podmaňují. Th‘ Losin Streaks servírují americký garage rock tak, jak je znovu definován během posledního čtvrtstoletí, v tom nejlepším slova smyslu. Silné motivy, zvonící kytary, echo na zpěvu a občasné výlety do psychedelie se tu prolínají s poměrně modernistickým zvukem, kdy vintage hráčské triky nakopávají moderní technologie.

K tomu pánové dokáží opakovaně vyšvihnout totální garage hit hodný umístění na nějakou z legendárních Nuggets kompilací. Přesně takové je vyznění kupříkladu čtvrté You Can’t Keep A Good Man Down, s naprosto skvělou klávesovou linku. Ta je ostatně převzatinou od obskurní garage kapely The Jagged Edge, původně nahranou již roku 1966. Následující Time Has Come má pro změnu lehce surf rockem ochucenou esenci. To vše jsou ale atributy, které k poctivému garage rocku patří. Můj osobní vrchol celé desky je desátá Genevieve, s odzbrojujícím riffem, jdoucím ruku v ruce s tempem, které by rozpohybovalo i deset let starou mrtvolu.

Svým celkovým vyzněním ovšem kapela netrčí zaseknutá v minulosti a v podstatě kráčí ve stejných šlépějích jako v posledních letech populární Thee Oh Sees, ostatně nahrávka vznikla ve spolupráci s Chrisem Woodhousem, který má na svém kontě nahrávky právě zmíněných Thee Oh Sees nebo Ty Segalla.

Th‘ Losin Streaks jsou skvělým reprezentantem současného zámořského garage rocku.


Info

Label: https://www.slovenly.com/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. (THis Man Will Self-Destruct In) T-Minus
2. Trouble You Find
3. To Die For
4. You Can’t Keep A Good Man Down
5. Time Has Come
6. Order Of The Day
7. You’ll Never Know
8. Room And Board
9. I Don’t Care What You Do
10. Genevieve
11. My Disease
12. Falling Rain
13. Too Late

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button