NovinkyZahraniční

Terror se postavili za zpěváka obviněného ze smrti českého fanouška a ruší koncert v ČR

Losangeleská hardcore kapela Terror se rozhodla zrušit svůj koncert, který se měl odehrát 20. srpna v ostravském klubu Barrák. Důvodem je vyjádření podpory Randymu Blythovi, zpěvákovi americké metalové skupiny Lamb of God, který čelí obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Cítíme povinnost postavit se za Randyho Blytha. Tahle situace se bere příliš na lehkou váhu,“ stojí v oficiálním prohlášení Terror.

Ti si podle svých slov Randyho cení za podporu undergroundové muziky. Randy vzešel, stejně jako Terror, z punkových a hardcorových kořenů a aktivně své kamarády podporuje, několikrát spolu stáli i na jednom pódiu.

Milujeme naše české fanoušky, odehráli jsme tam úžasné koncerty, ale musíme podpořit našeho kamaráda Randyho,“ popisuje kapela důvod, proč se rozhodla zrušit své vystoupení. „Nemyslíme si, že bychom tam mohli hrát a tvářit se, jako že je všechno OK, není,“ dodávají.

Na chystaném koncertě se z původně avizovaných zahraničních kapel ukáží pouze First Blood s tím, že vstupné se bude snižovat na 120 Kč. Dále vystoupí Scound, Skywalker a Stay True.

Randyho Blytha zadržela česká policie na konci června po příletu Lamb of God do Prahy, kde měla kapela koncertovat. Zpěvák byl poslán do vazby a obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti. Incident se měl odehrát před dvěma lety, kdy měl Blythe při pražském vystoupení shodit z pódia devatenáctiletého fanouška, který později zemřel na následky zranění hlavy.

O aféře se stále diskutuje a ze zákulisí přibývají stále nové, ale nepotvrzené informace. Blythovi právníci zaplatili více jak osm milionů korun za kauci a zpěvák byl ve čtvrtek propuštěn.

Michaela Klose/Helmut

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button