LPRecenze

Territories – When The Day Is Done

Kanadští Territories před pár lety vydali slibné první album, propagované smrští flexi singlů z produkce jejich vydavatelské stáje, a nyní se hlásí o aktuální slovo šestipísňovým desetipalcem.

Ten startuje svižně melodickou skladbou Second Son, mísící v sobě power popovou melodickou sensitivitu s výrazně punkovou šťávou. Na minutě a třičtvrtě kapela hned v úvodu sumarizuje esenci melodického punku. Territories vstřebávají a následně ve svém pojetí na světlo světa znovu vyvrhují punkovou estetiku posledních, řekněme třech, dekád s výrazným akcentem na melodiku, zatímco se nad jejich hlavami někde neodbytně vznáší duch Teenage Head. Druhá píseň Defender v sobě mísí melancholického ducha s podprahovým vlivem toho nejmelodičtějšího, co si umíte představit z klasického Oi! Punku. Territories ale zjevně zcela nenásilně nasávají vlivy jako houba a tak třeba čtvrtá The Lockdown zní pro změnu jako leftover z nějaké devadesátkové desky Social Distortion.

Celou desku uzavírá patosem přetékající a folkem načichá píseň Quit The City – a to je konec, přátelé. Přesně v momentu, kdy se může stát, že se z nahrávky stane kolovrátek, Territories chytře skončí.

Celá deska je pro mě příjemným překvapením z dílny kapely, jež byla až dosud tak trochu mimo hledáček mého zorného pole.

Info

Label: https://piratespressrecords.com/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Second Son
2. Defender
3. SOS
4. The Lockdown
5. Welcome Home
6. Quit This City

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button