EPRecenze

Terrible Feelings ‎– Backwoods

Švédský objev poslední sezóny Terrible Feelings má na svém kontě po pár sedmipalcích abnormálně silné debutové album z loňského roku a bylo otázkou, jak se poperou s jeho následovníkem. Tím se stalo tří písňové EP natočené v únoru letošního roku.

Opět tu dostanete zádumčivé melodie, budované na propojení Manuelina potemnělého zpěvu s čistou, jen lehce naechovanou kytarou. Stejné triky přinášejí obdobný výsledný efekt, ale pravdou je, že co se týče úrovně zažírání pod kůži, přeci jen vítězí svou silou předchozí deska, ale to může být pouze můj osobní pocit. Navíc i tak je každá ze tří obsažených skladeb vysoko nad běžným průměrem. Klipová a úvodní I Don’t Even Know You staví především na své zadumané náladě a její nejsilnější moment pro mě přichází s finálním kytarovým sólem, jež jako by uteklo z dob dávno minulých. A stranu doplňuje svižná World Travels Fast. Pro mě možná soukromý hit desky se šlapajícím tempem, rychle zapamatovatelným refrénem a opět skvěle vystavěnou finální gradací.

[youtube id=“TP5apFcTdUs“ width=“620″ height=“360″]

Druhou stranu okupuje opět klidnější záležitost Black Winter Night, nesoucí se stejně jako úvodní píseň ve vodách melancholického indie rocku, do jehož vod se ostatně kapela noří každou nahrávkou hlouběji a hlouběji, což je markantní, pokud současnou tvorbu porovnáte s prvními singly, jež stále primárně akcentovaly spíše punkovou stránku věci. Leč progres je progres a pokud se kapela vyvíjí tímto směrem, nemám vlastně co vytknout.

Opět tu skvěle funguje osobitý zvuk kytary, postavený na archaickém pojetí, stejně jako jednoduše přímočará rytmika a melancholický zpěv, přesně korespondující s obsahem lyriky.

Info

Tracklist

1. I Don’t Even Know You

2. World Travels Fast

3. Black Winter Night

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button