NovinkyZahraniční

Tenhle svět tě zničí! Vein.fm vydali novou desku a míří do Prahy

„Člověk se narodí jako čistě bílé plátno. A jak potkává ostatní lidi a zažívá nejrůznější věci, špiní se a trhá na kusy.“ Těmito slovy uvedli na jaře tohoto roku svou nejnovější nahrávku američtí Vein.fm.

Deska se jmenuje This World Is Going to Ruin You a pro inspiraci si sahá do těch nejchaotičtějších hlubin devadesátkového hardcoru. To, co v těchto hlubinách nachází, pak přestavuje do moderní, a ještě agresivnější podoby.

A nyní kapela, vybavená arsenálem zbrusu nových i starších brutálních skladeb, míří do Prahy. Ve čtvrtek 23. června zahraje na Sedmičce spolu s Higher Power a Drain.

Album o dvanáctí skladbách nahráli Vein.fm už v roce 2020, a to ve spolupráci s nejpovolanějším z nejpovolanějších – producentem Willem Putney. Oproti první dlouhohrající nahrávce Errorzone z roku 2018 je nové album temnější a odpudivější. Spíše než příjemný poslech tak můžete očekávat drtivou palbu riffů a prudkých řevů, které vyvolávají pocit nepříjemného úzkostného tlaku, a dávají pořádně zabrat ušním bubínkům.

Při poslechu nových Vein.fm se otřásají stěny a obrazy i nádobí v policích padá dolů a tříští se o zem. A podobně se bude 23. června otřásat i pražská Sedmička. Vein.fm jsou ekompromisní koncertní povinnost pro fanoušky kapel jako Botch, Converge nebo Code Orange.

Intenzivní zážitek slibuje i dvojice předkapel. Další přísadou do koncertní smrště tohoto večera jsou totiž angličtí Higher Power, jedni z nejviditelnějších zástupců takzvané nové vlny britského hardcoru. A trojúhelník uzavírají kalifornští Drain – odraz prosluněných pláží, thrash metalový riffy a hardcorová energie v kompatkním a výbušném balení.

UDÁLOST NA FB

Související

Back to top button