Reporty

Tak Kampak?! Za zvukem elektroniky na Ctiba a Vločku do Kabinetu Múz

Stejně jako kapely občas vymění kytary za synťáky a řev za zpěv, tak i posluchači někdy vymění pogo a mosh za obdobu tanečních kreací z party a klubů. Když se pak obě tyhle změny za dobré konstelace hvězd potkají, bývá o zábavu postaráno. A to se právě stalo v Kabinetu Múz, kde křtil 29. září Ctib svou první velkou nahrávku Kampak?!

Discoegopunkovému setu, který i ve středu přilákal do sálu nemalý počet lidí, ale předchází ještě jedno vystoupení. Co přesně se ale skrývá pod roztomilým jménem Vločka do poslední chvíle netuším. Představivost mi nahlodává jen banner se zajímavým nápisem Pivo, bežky, lowcost pop.

Nebudu vás napínat, Vločka je projekt slovenského všeuměla Dáši Fon Fl’aši. Dáša si údajně poranil prst, což mu znemožnilo hrát na kytaru. A tak vznikla Vločka, sólový disco performance projekt o krásách bílé stopy. Je očividné, že Dáša je přesně ten typ člověka, který neustále potřebuje tvořit. A jeho tvořivost se dokonale přizpůsobuje podmínkám. Teatrální vystoupení doplněné o kostýmy a rekvizity je ale skvěle zábavné přibližně jen do chvíle, než se ho pokusíte někomu převyprávět. Teď a tady je to ale zábava, na kterou se s úsměvem pohupuju v kolenou.

Vločka se ale nakonec se Ctibem krásně doplňuje. Když rožnovský bard o něco později nastupuje na pódium doprovázen elektronickým soundem, dává to smysl. Ctibovo živé vystoupení je přirozené a podmanivé. Taneční rytmy rozpohybovávají i ty pohybově méně nadané, a zatímco jednoduše strukturované skladby pohybují lidmi v sále, kousavé texty víří myšlenky.

Ctib sází skladbu za skladbou, chvílemi poskakuje mezi lidmi, chvílemi se svou ikonicky zvedlou levačkou diktuje texty z pódia. A čas utíká hrozně rychle. Namísto aktu křtu pak jen release desky do lidí, tři připravené přídavky, poslední záškuby končetin v utichajících rytmech a konec. Konec a skvělý dojem z audiovizuálně tak trochu jiného, ale uvnitř pořád stejně punkového večera.

Související

Back to top button