Cz/SkNovinky

Tady bůh není! Drom streamují první novinku z chystaného alba

Historii nepřepíšeš. Pravdu nezakreješ. Tak zní statement libereckých Drom ke zveřejnění očekávané první novinky z dlouho připravovaného alba Tady bůh není! Skladba se jmenuje Do lesů! a celé album ji na světlo světa bude následovat prvního května.

Konceptem celé placky, která vyjde na CD i vinylu, je palčivé téma posledních dní a zároveň neopomenutelná část národní historie – české tábory smrti.

I po více než sedmdesáti letech se část naší společnosti staví k hrůzám spáchaným v Letech a dalších českých táborech smrti zády. Životní osudy internovaných jsou relativizovány, zločiny zpochybňovány.”

Takto Drom, kteří vydali své první a zároveň prozatím poslední album téměř před pěti lety, prezentují svůj nový materiál. Ten vznikal v průběhu posledních několika let, načež svůj zrod dovršil ve studiu Jámor.

Po vydání Tady bůh není! mají již Drom naplánovaných několik koncertů, kde toto své temné a ponurou atmosférou nasáklé novorozeně představí lidem naživo. V plánu je Plzeň, Praha, Poděbrady, Brno a později další města. A novinka Do lesů! je bezesporu prvním skvělým lákadlem.

Související

Back to top button