EPRecenze

Syndrome 81 / Urban Savage – Split EP

Split EP patří k mým oblíbeným formátům. Je to jednoduchá finta, jak dostat dva za cenu jednoho, a navíc dík splitům jsem za svůj život objevil spoustu nadprůměrných záležitostí. Přesně to platí i o tomto francouzsko-švédském sedmipalcovém dílku, kde se pro mě dobře známá kapela spojila do holportu se jménem dosud mně neznámým.

Francouzi Syndrome 81 tu byli pro mě právě tou neznámou a totálním překvapením. Již úvodní tóny chytnou a nepustí. Chytlavý a ve svižném tempu hraný rif evokuje to nejlepší z punku počátku osmdesátých let a jako by v něm ožíval duch nahrávek Blitz. To následně došperkuje zpěv ve francouzštině, která ať je to jak chce, má v rocknrollu svůj specifický šarm. V Syndrome 81 jako by ožíval francouzský street punk osmdesátých let z legendárních kompilací Chaos In France. Spolu s krajany Rixe jsou pak Syndrome 81 mým street punk / Oi objevem posledních několika let.

Jiho-švédští Urban Savage předvádějí svůj nasraný a potemnělý Oi! punk se silným odkazem klasického hardcore. Čímž přesně zapadají do ligy kapel jako No Time, Criminal Damage nebo nejnověji dánských Tyrant. Hardcore punks, co zvolnili do středních temp a ventilují svůj vztek skrze uvědomění si toho, proč Negative Approach hrávali covery od Blitz a 4 Skins.

Skvělé EP a deska, kterou by si měl pořídit každý, kdo má rád nasraný středně tempový punk.

Info

Label: urbansavage.bandcamp.com
Rok vydání: 2017

Tracklist

1.       Syndrome 81 – N’oublie Jamais

2.       Syndrome 81 – Le Condor De La Rade

3.       Urban Savage – Cruel World (Cruel New Order)

4.       Urban Savage – Darwin Amongst The Machines

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button