EPRecenze

Svaveldioxid – Krigets Brutalitet

Zadunění zvonu rozjede temnou, v šlapajícím dischargeovském tempu se valící, dávku punkového záhrobnictví. To je první pocit nesoucí se na tónech EP Krigets Brutalitet od švédů Svaveldioxid, kteří na sebe upozornili již debutním LP, na nějž sedmipalec navazuje.

Figurky, které mohou fandové toho, čemu se dnes s oblibou říká crust, znát z působení různých více či méně známých záležitostí, ví, jak napsat skladby, které jedou jako nezastavitelný d-beatový blitzkrieg. Zvuk je drsný a zároveň v každém okamžiku bezvadně čitelný. Nad muzikou se rozléhá mohutně naechovaný záhrobní zpěv a kombinace všech těchto ingrediencí dává vzpomenout na klasiky typu Anti-Cimex, Asocial nebo Bombanfall se vším všudy, jen s velice profesionálním, současně znějícím zvukem jako třešničkou na d-taktovém dortíku. Kapela se nikam zběsile nežene, ale o to větší důraz klade na atmosféru a dynamiku, takže všechny kompozice vás přinutí chtě nechtě si kývat hlavou do rytmu.

Nahrávku uzavírá převzatina od lehce obskurních DNA, ve kterých působil původní zpěvák zmíněných Anti-Cimex, a on ostatně i název Svaveldioxid je vypůjčen z názvu písně na prvním EP Anti-Cimex.

Těším se na další nahrávky.

Info

Label: Phobia Records
Rok vydání: 2017

Tracklist

1.       Krigsromantik

2.       Hederskodex

3.       Dödens Uttryck

4.       Extrem Realism

5.       4000000000 Döda Kroppar

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button