LPRecenze

Surprise Vacation – Stealing Office Supplies

Surprise Vacation, jihokalifornští zloději kancelářských potřeb (řečeno názvem desky), se po před pár lety vydaném sedmipalci prezentují svým prvním albem, vydaným ve vlastní režii.

Deska má odzbrojující rozjezd v podobě titulní písně celé desky, skvělý kalifornský punk se silným refrénem a parádní nosnou linkou patří svým pojetím do stejné ligy jako tvorba třeba The Briefs nebo Modern Action. Melodický punk s vyrovnaným poměrem popového citu pro melodii a spratkovitostí projevu (ačkoliv, dá se o spratkovitosti mluvit u chlápků, co jim pomalu, ale jistě řídnou vlasy?), je tu doplněn o špetku melancholie. Je to trochu, jako by se v žáru slunečních paprsků na kalifornské pláži do sebe slily desky Buzzcocks, Generation X a chicagských Naked Raygun či Pegboy.

[youtube id=“slEdkj_wc3k“ width=“620″ height=“360″]

Surprise Vacation tu servírují desítku dvouminutových kompozic, plných bezprostředního a nutno říci, že skvělého rocknrollu. To vše s lyrikou, která akcentuje každodenní život plný obyčejných sraček, se kterými se potýkáme dnes a denně. Úvodní Stealing Office Supplies je toho exemplárním příkladem. Celá deska vrcholí závěrečnou The Kids Don’t Know What They Want a dvacet minut jednoho z nejpříjemnějších překvapení poslední doby je v trapu a já mám chuť si desku pustit zas od začátku, zas znovu. Ano, vše to bylo ve své podstatě řečeno již nesčíslněkrát, ale při vhodném poměru klišé a vlastní tváře stále lze vytvořit desku, co stojí za poslech a Surprise Vacation budiž toho důkazem.

Bez zajímavosti možná není ani to, že zpěvák a kytarista Ben je bývalý člen v minulém desetiletí poměrně známých hardcore punks Broken Needle.

Info

Label: https://surprisevacation.bandcamp.com/
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       Stealing Office Supplies

2.       Set You Off

3.       Kill Us

4.       Under The Bus

5.       Rock & Roll Fuck Up

6.       Surprise Vacation

7.       (You Turned My World) Upside Down

8.       Look Back In Anger

9.       Head Over Heels

10.   The Kids Don’t Know What They Want

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button