CDRecenze

Subwaste – Broken Machine

Po dvou splitkách s Dead City Dregs a Tommy Gustafsson & The Idiots se fanoušci švédské punkrockové kapely Subwaste konečně dočkali. Warbid Entertaiment vydává jejich debutové album s názvem Broken Machine. V již předchozích recenzích jsem psal, že Subwaste jsou výborná kapela. Tohle mé tvrzení potvrzuje i nová deska.

Subwaste pocházejí ze švédského města Örebro a hrají od roku 2005. Ještě před podepsáním smlouvy s Warbird Entertainment vydávají pěti písňové minialbum s názvem Straight Outta The Undergroun. Pak následuje několik splitek a konečně debutová.

Subwaste hrají melodický punkrock, a i když jsou ze Švédska, tak zpívají jako většina švédských kapel anglicky. To není vůbec na škodu, jelikož si nedovedu představit, jak by jejich říznej punk zněl ve švédštině. Hned první skladba Lone Wolf je do prdele kopající a neskutečně dobrá. Ostatně o všech dalších skladbách se dá říct, že jsou dobré, ne-li výborné. Málokdy časomíra skočí přes hranici tří minut, ale to vůbec nevadí.

Dle mého skromného názoru se debutová deska Subwaste povedla. Fošna je nadupaná jedenácti hitovkama těsně pod hranicí třiceti minut. Výborná muzika narvaná energií a super melodiema, který mě vážně bavěj. Pokud se vám líbí kapely jako One Man Army, Bombshell Rocks nebo Stiff Little Fingers, tak ohledně Subwaste neprohloupíte.

Tracklist:

01. Lone Wolf
02. Broken Machine
03. Kea
04. Warehouse
05. Get A Move On
06. One Thing
07. Alcoholic Demon
08. New Day Calling
09. Burning Bridges
10. Pay In Cash
11. Rotten

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button