EPRecenze

Strikt Struktur ‎– 4-Spårs Ep

Je zvláštní pocit, když na člověka v roce 2018 vypadne z promo balíčku deska, vypadající jako z roku 81. EP Strikt Struktur je přesně ten případ, až tak, že jsem si na první pohled říkal – to snad musí být reedice nějaké zapomenuté vykopávky! Leč není tomu tak. Obal zcela ignoruje současné počítačové možnosti a jeho vzhled je vytvořen čistě pomocí nůžek a fixu.

Staré časy ovšem evokuje i nahrávka samotná, komprimující syrovou energii do chytlavých rocknrollových struktur, se zpěvem ve švédštině a úmyslně špinavou zkušebnovou lo-fi produkcí. Výsledek zní tak, že může hrdě zapadnout mezi všechny ty obskurní švédské punkové singly, prodávající se dnes za majlant. Fauna & Flora je skvělý hit, stejně jako druhá Puss, usch…taharrush. Je to jednoduše řečeno klasický švédský punk s výrazným odkazem na Stooges a noise rockovou přeřvanou rozhašeností, což říkám jako velký kompliment.

Kapela ostatně má kde čerpat, mozky jsou tu kytarista Patrik Caganis a bubeník Per Helm z ve Švédsku (a vlastně celé západní Evropě) legendárních a kultovních Union Carbide Productions, kteří svým nabroušeným garage rockem okouzlovali od druhé půle osmdesátých let a patřili k těm, kdož zásadně inspirovali následovníky v podobě Hellacopters či Turbonegro. Sestavu na pozici basáka doplnil Ted Fransson známý z působení v Bring The Drones nebo Gamla Pengar. Obě skladby na první straně mají sílu, šarm a především pak nadprůměrnou úroveň chytlavého potenciálu.

B stranu okupuje živá nahrávka, samozřejmě syrovější než studiová část, a vlastně tím ještě umocňuje archaické vyznění celku.

Info

Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Fauna & Flora
2. Puss, Usch…Taharrush
3. Fauna & Flora
4. Med Tanke Pa „Mindcraft“

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button