CDRecenze

Street Dogs – Street Dogs

Po dlouhých dvou letech vyšla další deska bostonské smečce Street Dogs. Když kapela prohlásila, že pracuje na nové desce, těšil jsem se. Hodně jsem se těšil, protože SD jsou jednou z mých nejoblíbenějších kapel, a co víc, jsou z Bostonu. Takže jsem nedočkavě vyhlížel konec měsíce srpna, kdy jejich nové cédéčko mělo vyjít.

Nakonec se mi dostalo hned originální verze a nemusel jsem nic stahovat z internetu. Mimochodem, když si přečtete facebook stránku SD, píše se tam, že pokud neseženete cédéčko u svého prodejce, tak si ho stáhněte z internetu. Milé. Dovětek zní: „Bez fanoušků nejsme nic.“ Už při posledním koncertu v pražském Futuru zpěvák Mike McColgan hlásil do mikrofonu, že stahovat jejich desky z internetu je dovoleno.

Okey, tak zpět k desce. Tohle album, stejně jako už minulá placka „State Of Grace“, vyšlo u Hellcat Records a jak je již tradicí u všech alb od Hellcat Records, i nová deska vychází jako digipack. Na obalu najdeme již tradiční logo SD a uvnitř spoustu fotek tetování fanoušků SD. V bookletu už najdeme jen texty a tradiční dvou stránkové poděkování SD.

Vraťme k tomu, proč jsme tady – k páté řadové desce. Hned na začátku napíšu, že je to pro mě trošku zklamání. Čekal jsem prostě něco víc. Od desky Fading American Dream to jde s jejich tvorbou trochu z kopce. Ne tak z kopce jako spíš, že kapela hraje pořád to samé. Je jasné, že na koncertě to tolik nepoznáte, koncert je úplně o něčem jiném. Kdo viděl SD naživo, jistě potvrdí, že jsou jako živelná pohroma a jejich show srší energií. Ostatně i z desky je cítit ta energie, ale bohužel chybí víc hitů než jen jeden. Pro mě je hit desky skladba Punk Rock And Roll, která vystupuje nad všechny zbylé songy. Na desce uslyšíte i novou verzi jejich hitu Fighter, který byl ke slyšení na jejich debutovém albu. U některých songů mi nejde do hlavy, proč je kapela vůbec skládala. Např. song s názvem Too Much Information. Chápu, že Mike je už staršího data, ale holt svět jde dopředu. Rattle And Roll, Up The Union, Yesterday a The Shape of Other Men jsou popsané zkušenosti zpěváka, který se účastnil první války v zálivu a odráží se v nich jeho práce u hasičského sboru.

Pro mě tahle je deska zklamáním. Po melodických hitovkách, které jsem tak miloval, najednou kapela žene tak rychle dopředu, jako by to chtěla mít co nejdříve za sebou. Samozřejmě se najdou i melodičtější kousky, ale těch není moc. Pokud máte možnost nakupovat v americkém iTunes, je zde ke koupi delux verze, ve které jsou tři songy navíc. Každopádně bych nerad, aby to vyznělo, že jsem na SD zanevřel. Samozřejmě se jako první pohrnu na jejich další koncert, který snad doufám bude letos na podzim. A věřím, že mě určitě nezklame.

 

K sehnání v distribuci Panther Distribution.

Transplants – “See It To Believe It”

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

Související

Back to top button