CDRecenze

Street Dogs – State Of Grace

Street Dogs jsou již známá punkrocková kapela, proslulá svou energickou show, kterou si jejich fanoušci mohli vychutnat loni na jaře v pražském klubu Futurum, když v Praze představovali svou novou desku „Fading American Dream„. To je už ale nějaký ten pátek a Street Dogs mají venku čtvrtou řadovou desku. Horká novinka se jmenuje „State Of Grace“ a vyšla u Hellcat Records.

Jako u všech předchozích desek se můžete těšit na vynikající sound a v prvé řadě texty. McColgan zřejmě opravdu rád píše a jak vidno má i o čem. Jeho léta strávena v armádě a operaci Pouštní bouře a nebo jeho práce u bostonského požárního sboru už nějaký ten námět na píseň jsou. McColgan se dotýká všech možných témat od politiky až po dělnické songy.

Například v písni „San Patricios“ volá po irsko-mexické solidaritě. Další song „Two Angry Kids“ vypráví příběh o dětství stráveném v North Quincy. „Kevin J. O’Toole“ věnoval zesnulému strýci, který byl veteránem u bostonských hasičů. Na desce najdeme i jeden cover a to od skupiny Skids s názvem „Into The Valey„. Je tu i písnička věnovaná Joe Strumerovi s názvem „The General’s Boombox„. Street Dogs nezapomínají ani na dělnickou třídu, pro kterou je vál „Rebel Song„.

Celá deska je opět profesionálně nahraná. Výborný je i obal, na kterém je fotka mladejch skinheadů. Co se týče zvuku, tak ten je opět o kousek dál a dle mého názoru je o něco měkčí než byl na „Fading American Dream„. Stále je to pořád říznej punkrock, ale už to není tak úderný jako na prvních deskách Street Dogs. Je pravdou, že se občas přistihnu jak si v metru podupávám do rytmu a zběsile házim hlavou do stran. Až tak mě jejich nové album dokáže rozparádit :-).

State Of Grace“ je opět výborná deska, která sice nezvedla o moc laťku, ale ani jí nijak neposunula dolů. Jediné co mi těd zbývá, je čekat až se objeví na našich pultech a budu si moct tuhle desku koupit a doufat, že se Street Dogs brzy vrátí do Prahy…

CD seženete v www.maximum.cz

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

Související

Back to top button