Pozvánky

Stonerová bouře v Rock Café přinese 1000mods, The Well a Acid Row

Řecké těžké váhy stoner rocku 1000mods se v rámci probíhajícího tour vrací i do České republiky. 9. června zavítají do pražského Rock Café. Budou s sebou mít posilu v podobě stoner doomových Texasanů The Well a samozřejmě i démony stoner punku, místní Acid Row. Vypadá to na večírek, slibující náročné testování ušních bubínků publika a samotných základů Rock Café.

Deset let aktivní služby rock’n’rollu, strávených na prašných cestách, zběsilost v srdci, láska k hudbě a smysl pro divoké historky. Po EP a prvním albu přišel další zářez v podobě Afterglow a Acid Row se po několika personálních změnách sebejistě valí dál a přináší kýženou zkázu. Punková stoner doom pohroma, jednou nohou vždy v průšvihu. Poslední svobodné duše DJe Super Soula.

The Well přimíchají do kotle ke stoneru místo punku trochu více psychedelie, abychom měli větší žánrový rozlet. Nezapomenou ani na výlet do sludge a doomu. Jedna divoká stoner lady za mikrofonem s basou a dva vousatí vlasáči na kytaru a bicí. Sedmdesátkový filtr a čerstvá naděje, že z prašného texaského Austinu sem opět jednou přijede kvalitní produkce a s ní i atmosféra vyprahlého města uprostřed pouště.

Stylové přebaly alb, každý další úplně jiný, než ten přechozí, přitom si stále udržující ducha. Hudebně konzistentní, ovšem s poslední deskou také experimentující, od stoneru a pouštních riffů až po grungeové nálady. Takoví jsou řečtí stoneroví veteráni 1000mods. Od roku 2006, kdy vznikli v malé vesničce, se totiž dostali z Řecka do Evropy i USA a potažmo celého světa. Zaslouženě dnes platí za stálice stonerové scény. Oplývají hutným zvukem, odkazujícím na legendy žánru, nechybí jim groovy beaty, zběsilý zpěv ani kvílející kytary. Po třech letech bude mít i české publikum znovu možnost zažít příval jejich neutuchající energie.

Cena vstupenek v předprodeji: 500,- Kč

Předprodej: https://goout.net/en/1000mods+the-well+acid-row/szumgjt/

Událost: https://fb.me/e/6cuTMCOUg

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button