LPRecenze

Stalin Video – Animalistik

Stalin Video jsou dalším z pohrobků The Gaggers třímající prapor londýnského podzemního rocku, vybaveni výborným názvem, skvělou grafikou a personálním propojením se spoustou dalších projektů, ať již to jsou Disco Lepers, Now In 3d atd.

[youtube id=“L0Ac6eY5jnk“ width=“620″ height=“360″]

To, co dominuje celému albu, krom skvělého hajzlíkovského zpěvu, ukňučeně deklamujícího rytmické texty, jsou poněkud úchylné klávesy, pohybující se na jakési hranici zvukové perverze, ale zároveň do celku geniálně zapadající a dávající tvorbě Stalin Video nový rozměr, na hony vzdálený současné standardní punkové produkci. Pokud si dokážete představit, že zpěvák z The Gaggers je doprovázen Screamers, hrajícími jednoduché a rychlé punkové kompozice v intencích prvopočátků amerického hardcore, tak si možná představíte něco blízkého tvorbě Stalin Video. Nicméně v dnešním internetovém světě již představivost a imaginaci nikdo neprožívá a ani nemusí, stačí vyťukat název kapely do vyhledávače, a popravdě dík tomu je moderní doba nuda.

stalin video

Celkovým vyzněním jsou to v zásadě takový londýnští The Spits, jen nepatrně víc operující s divokostí a méně s melodikou, což ovšem nemusí být ku škodě věci. Spratkovský punk se snoubí s psychotickou elektronikou v nadmíru účinném partnerství, což dokazuje už jen to, že refrén úvodní Kut Me Off mi cirkuluje v hlavě ještě při odpoledním venčení psa, půl dne po poslechu desky. Invazivní zvuk elektroniky ale zároveň balancuje na hranici toho, kdy si člověk v jednu chvíli říká „ty vole, to je výborný“ a v bezprostředně následujícím momentu si zároveň uvědomí, že ho to prapodivné bzučení a kvílení vlastně poněkud irituje.

Stalin Video mají všechno, co mě vlastně baví v hudbě, šmrnc, rychlost, chytlavost i anti-konfekčnost. Vizuálně si k tomu všemu pak pohrávají s pop-artovou lehkostí s tématikou totalitní ikonografie.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2015

Tracklist

 1. Kut Me Off
 2. Linkoln Kontinental
 3. Rabid Dogs
 4. Kapitol Punishment
 5. Fur Koat
 6. Dead Popes
 7. Synthetik
 8. Life Koach
 9. My Face On Your Head
 10. Animalistik Journalist
 11. Kleanse Me
 12. Don’t Take The Stars
 13. Suspekt
 14. Layer Up
 15. Vivisektion
 16. Male Stripper
 17. The Aftertaste Of Revenge

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button