Pozvánky

Smršť finského hardcore dorazí s Uhrit a The Carnival do Modré Vopice

28. říjen není jen státním svátkem, ale také dnem, kdy do pražské Modré Vopice dorazí další hardcore punková smršť ze země tisíce jezer o dvou dějstvích.

Uhrit (Helsinki) jsou poměrně novým úkazem na na současné, velmi činorodé finské hc/punk scéně, avšak členové mají za sebou již slušnou historii. Bubeník Jaani, který hraje také v Diskelmä, Porco Dio, nebo TEK, má ČR poměrně vřelý vztah, takže bude možné si s ním dát pivko na Žižkově ještě den před pražským koncertem. Zpěvačka Jenna terorizovala posluchače svým agresivním řevem v Igni et Ferro, Tuomas píše hudbu stejně jako ve své druhé kapele Lapinpolthajat, kteří Vopici rozsekali v červnu. Eero hrál na kytaru ve finopunku jménem Vallium Kiharat a pořádal povedený Helsinki punk fest. Za necelé dva roky stihli Uhrit vydat u labelu Tuska ja Ahdistus perfektní s/t EP a v současnosti jim vychází velká deska u kultovního Fight Records. Kapela má za sebou také velmi povedené brazilské tour. Pokud se vám líbili Rakkaus a letos Kohti Tuhoa, doporučuji nepropásnout!

The Carnival (Kajaani, severní Finsko) hrají hc punk se silným vlivem black/thrash metalu. V poslední době jsou slyšet v jejich tvorbě i japancore vlivy. Carnival jeli několikrát tour po Evropě a mají na svědomí plno singlů a 2 Lps. Jejich nové EP Hengen juhlaa vyšlo v létě. V Maximum rock’n’roll se objevila recenze ve smyslu This is Finnish hardcore the way it’s meant to be, a vicious assault of distortion and raw-as-fuck riffing. Kostru kapely tvoří bratrská dvojice Hannu (kytara) a Heikki (bubny, jinak hraje s manželkou v Ydinperhe), ty doplňují Vesa (zpěv, profi fotograf) a Eero (basa, také kytara v Uhrit). Carnival jsem viděl možná 10x a jejich koncert mě nikdy nezklamal.

Jako předkapela se představí místní nezdolní Angry Brigade.

Středa 28.10. od 20:00
MusicClub Modrá Vopice
Spojovací 1901/12, 19000 Praha

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button