LPRecenze

Slutet – När Helvetet Brunnit Mot Sitt Slut

Původně jsem chtěl začínat něčím jako: Další d-beat ze Švédska na místním vydavatelství. Což u Slutet dílem platí, ale to další může zavánět tím, že se jedná o jakousi průměrnou konfekci, a z této představy mě rázem probral již rozjezd.

Podlazené kytary ve svižném tempu spolu s hrdelním chrapotem zpěváka vytvářejí ponurou atmosféru, poháněnou neúnavně tepajícími bubny a super energickým zvukem, vyčarovaným za studiové pomoci Kenka v Communichaos Media. Zvuk i nálada v sobě mají něco z klasického švédského death metalu, avšak celek vyznívá tak jako tak navýsost punkově. Nic se tu nežene bezhlavě vpřed, kapela si pohrává s rify a atmosférou, čemuž napomáhá i intonace zpěvu v rodném jazyce. D-beatem poháněné rychlé písně střídají kusy ve středních tempech, kdy na povrch vystupují v plné síle temno metalové kytary, za které by se nemuseli stydět ani Sacrilege.

Vyhranost a profesorské pojetí jak samotné hudby, tak i produkce a zvuku odkazuje na to, že členové Slutet nejsou žádní zelenáči, naopak prošli soubory jako Warcollapse, 3-Way Cum, Unarmed nebo Operation, a to je samozřejmě pouze část výčtu, jak je u figurek, pohybujících se jako aktivní muzikanti ve světě podzemního punku, zvykem.

Slutet by neměli přehlédnout fandové Tragedy, From Ashes Rise stejně jako Wolfbrigade – stojí za to.

[youtube id=“_Dr_JF8Pq00″ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: insanesociety.net
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       Intro

2.       Utblottad

3.       Apati

4.       Gammal Och Rutten

5.       Eskapism

6.       Hopplös

7.       Vart Tog Livet Vägen?

8.       Evig Befrielse

9.       Battenlöst Fall

10.   Läneslav

11.   Mardrömmen

12.   Tillbaka Till Mörkret

13.   Det Svarta Halet

14.   Outro

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button